Илиев блескаше во Лондон на дебито за Шрусбери таун! (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман од Арсенал е на позајмица во Шрусбери таун кој настапува во првата англиска лига, или трета по квалитет во таа земја, после Премиер лигата и Чемпионшип.

Дејан Илиев дебитираше за неговиот клуб кој триумфираше минимално со 0:1 на гостувањето кај екипата на АФЦ Вимблдон.

Значаен придонес во освојувањето на трите важни бода имаше токму нашиот чувар на мрежата со неколку одлични одбрани, а пофалби доби и од противникот после мечот.

За Шрусбери таун после шест одиграни меча во сезоната ова беше само првиот триумф, а во наредното коло ќе се соочи со Бристол роверс за два дена на домашен терен.

Прочитајте и...  Универзална сала сепак нема да се руши, Владата со 2 милиони евра ќе помогне да се обнови

Поврзани вести

Митревски и Порто ремизираа против Киелце

Слободен печат

Лига на Европа: Наполи без Елмас поуспешен од Сосиедад

Слободен печат

Димитров со пресврт го победи Циципас во Виена

Слободен печат

Меси е како Хари Потер, ќе го фрлам телевизорот кога ќе се пензионира

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Успешно оперирана циста на матка тешка 90 килограми – хирурзите од ГАК и го спасија животот на 45-годишна жена

Слободен печат

Поранешна руска тенисерка преживеала хорор во својот дом: Влегоа пет луѓе и ме врзаа, рацете ме болеа со денови

Слободен печат

Остави Коментар