Хороскоп за 27 септември, недела – Не ја бркајте среќата, дозволете таа да ве пронајде

Овен

Можен е разговор со личност од минатото, без разлика дали ќе се сретнете или ќе се слушнете по телефон. Луѓето околу вас се изненадени од вашите реакции, па обидете се да бидете појасни. Споредете ја вашата ситуација со другите. Ова ќе ви даде нова перспектива. Сакате да ја официјализирате врската. Можеби е рано за тоа.

Бик

Преземете смели чекори кон остварување на целите кои си ги задавате себеси и концентрирајте се на работата за да ги избегнете грешките. Ако имате домашна задача, сега е време да ја завршите за да не ви тежи следната недела. На полето на здравјето ве очекува поволен период за слабеење, губење на килограмите, здрава исхрана. Со мали рестрикции можете да се доведете во добра физичка форма.

Близнаци

Наеднаш би можело да ви падне напамет необична идеја, со која ќе си го збогатите својот и сексуалниот живот на партнерот. Овој пат сте во право. На професионално поле, вашата интуиција денес ќе ви даде одговори на многу прашања. Само добро слушајте и сѐ ќе ви биде јасно. Совет – престанете да анализирате.

Прочитајте и...  Вучиќ: Ќе ја победиме мафијата (ВИДЕО)

Рак

Личност што веќе го поминала трнливиот пат кој вие сега го одите ќе ви даде скапоцени совети. Зборовите што ќе ги слушнете се бесценети, не ги игнорирајте. Запомнете дека секогаш е подобро да се спречи отколку да се лекува. Ќе давате силен отпор на промените кои се случуваат околу вас, но тоа ќе ви го спречува напредокот. .

Лав

Лесно ќе се справувате со проблемите. Знаете што точно сакате и ќе почнете да се движите во таа насока. На работното место не потпишувајте никакви договори. Ако мислите да започнете нов проект, најпрво соберете ги потребните информации. На поле љубов, не делувате според вашите чувства. Ова прави да изгледате „ладно“.

Девица

Ќе мора да пресечете, да носите посмели одлуки на работното место за нештата да тргнат на подобро. Од нешто сте незадоволни. Колку и да се обидувате да го скриете тоа, околината забележува дека со вас се случува нешто. На некого сте љубоморни или вашиот љубовен живот е незадоволувачки и тука е суштината на проблеми.

Прочитајте и...  Брус Вилис повторно како Џон Меклејн, но во малку поинаква акција (ВИДЕО)

Вага

Можете да очекувате ден исполнет со задоволства, што ќе доаѓаат поради низата идеи, што ќе ги следите со саканата личност. На професионално поле, ќе верувате во својата храброст и високиот морал, така што лесно ќе ги решите деловните грижи, за кои само вие знаете. Подобро е да верувате, отколку да се сомневате.

Скорпија

Ве очекува бура од идеи, а дел од нив ќе имате можност да ги реализирате. Ќе решите и некој проблем, а со тоа ќе се ослободите од голема грижа. На работното место ќе бидете продуктивни, а наскоро очекувајте и позитивни резултати. На поле љубов, обидете се да сфатите дека проблемот со партнерот и не е толку сериозен.

Стрелец

Денес ќе зрачите со позитивна енергија и ќе привлекувате додворувачи кои се слични на вас. Со леснотија, ќе имате доволно енергија и мотивација да се посветите на обврските. Многумина од вас ќе се почувствуваат силни па полни со енергија ќе се обидат да ги решат проблемите што ве притискаат уште од лани.

Прочитајте и...  ВО ЖИВО: Обраќање на премиерот Заев и директорката на Институтот Јованова-Грујовска на научната конференција за македонскиот јазик

Јарец

Мора да зборувате за вашите стравови, несигурности и негативни чувства. Отворете ја душата пред личност на која безрезервно ѝ верувате. Ќе чувствувате празнина поради личност која повеќе не е покрај вас. Можно е да ја пронајдете најголемата утеха кога најмалку очекувате. Не ја бркате среќата, дозволете таа да ве пронајде.

Водолија

Денес ќе дознаете дека ваш колега, пријател или обожавател тајно работи во ваша корист и тоа бескрајно ќе ве усреќи. Прекрасно е да знаете дека некој ви го чува грбот и ве поддржува. Само внимавајте, тоа може да не е безусловно. Многу водолии ќе се вљубат, но тоа може да не е во личност, туку во хоби, место или во себеси.

Риби

На професионално поле, во мислите ќе ги анализирате вестите поврзани за работата и ќе ви се чини дека сосема добро се снаоѓате. На емотивно поле, сите карти ќе бидат во рацете на вашата најмила личност, која ќе биде многу расположена за нежности. Не прашувајте зошто. Здравје: Немојте да се прејадете!

Поврзани вести

Училиштата се известени за начинот на оценување, првите оценки до 20 ноември

Слободен печат

Едноставни грешки што можат да го уништат јадењето

Слободен печат

Заев: Оваа Влада ќе го негува и унапредува македонскиот јазик

Михаило Донев

Извор од ДУИ за Лајм: Следната недела нов конкурс за вработување на 800 административци од кои 640 ќе бидат Албанци

Илинка Иљоска

На снимањето на последниот „Џејмс Бонд“, за „Кока-кола“ се потрошени неверојатни 65.000 евра

Слободен Печат

ВО ЖИВО: Обраќање на премиерот Заев и директорката на Институтот Јованова-Грујовска на научната конференција за македонскиот јазик

Слободен печат

Остави Коментар