Tag : недела

Хроника

Пријавени 17 случаи на огнови на отворено во Скопје минатата недела

Вкупно 17 пријави за огнови на отворено на територијата на Град Скопје се регистрирани во периодот од 19 до 25 овој месец. Во 16 случаи...
Здравје Магазин

Шест докажани начини како да го сочувате мозокот од пропаѓање

Слободен печат
Стилот на живот има важна улога во здравјето на мозокот – тоа што јадеме и пиеме, дали вежбаме, колку добро и квалитетно спиеме, начинот на...
Вести Македонија

Собранието ќе се распушти во недела

Слободен печат
Претседателот на Собранието, Талат Џафери ја презакажа седницата за расправата за законот за јавно обвинителство за утре во 11 часот, откако таа еден час доцнеше...
Вести Македонија

Административците следната недела ќе добијат колективен договор

МИА Агенција
Претседателот на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) Пеце Грујовски, денеска одговарајќи на новинарско прашање околу потпишувањето на колективен...
Забава Магазин

Кој ден во неделата каква боја на облека да одберете за да ви носи среќа

Јасмина Кантарџиева Димков
Ако сакате вашиот ден да биде суперпродуктивен, можеби е добро да го погледнете „хороскопот“ на боите на облеката која треба да ја носиме од понеделник...
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за недела 12 јануари – Прочитајте што ве очекува денес!

Слободен печат
Овен Не би требало на себе си да си ставате поголеми обврски од оние кои веќе ги имате. Пробајте да се одморите малку. Слободните ќе...
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за недела 29 декември – Раковите ќе добијат награда за трудот, слободните Стрелци ќе запознаат некого

Слободен печат
Овен Овните ќе ги оптоваруваат своите колеги со небитни нешта. Немојте да досадувате, некои проблеми треба да ги решите сами. Слободните ќе уживаат во излегувањата...
Еспресо Хороскоп

За овие 3 хороскопски знака ова ќе биде најтешката недела во годината!

Слободен Печат
Астрологијата е составена од бројни циклуси и понекогаш може да ви изгледа како да се вртите во круг. Среќа во зодијакот се е привремено, па...
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за недела 15 декември – Биковите треба да штедат пари, Скорпиите ќе се соочат со „правдата“

Слободен печат
Овен Очекувате да дојде до значителни промени на вашето работно место и вие да го најдете вашето место под сонцето, но во меѓувреме сепак се...
Еспресо Хороскоп

Дневен хороскоп: Интересна авантура за Скорпиите, Близнаците ќе бидат романтични

Слободен печат
ОВЕН Бидете подготвени за промени. Денеска ќе одлучите отворено да и пријдете на една помлада личност која го привлекува вашето внимание. Здравјето ви е добро. БИК...