16 C
Скопје

Tag : септември

Забава Магазин Магазин слајдер

Мет Гала: Потврдено одржувањето на најпрестижниот моден настан во 2021 година

Слободен печат
Официјално е потврдено, овогодинешната Мет Гала, најпрестижното модно случување, сепак ќе биде одржано, и покрај пандемијата на коронавирусот. Големиот моден настан досега секоја година беше...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Месечен хороскоп за февруари 2021: Месецов ќе биде многу подобар од јануари во речиси сите аспекти

Слободен печат
За повеќето од хороскопските знаци септември носи навистина поволен период во секое поле...
Вести Македонија Слајдер

Државен завод за статистика: Просечната нето плата во септември била 27.405 денари

Слободен печат
Просечната нето-плата во септември оваа година изнесувала 27.405 денари што е за 7,7 отсто повисока во однос на истиот месец лани, додека просечната бруто плата...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Што ќе научи секој хороскопски знак овој октомври?

Слободен печат
Секој настан во вашиот живот, без разлика дали е добар или лош, ве научил на некоја лекција. Понекогаш е тешко да ги прифатите овие лекции,...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Хороскоп

Хороскоп за 27 септември, недела – Не ја бркајте среќата, дозволете таа да ве пронајде

Слободен печат
Овен Можен е разговор со личност од минатото, без разлика дали ќе се сретнете или ќе се слушнете по телефон. Луѓето околу вас се изненадени...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 6-ти септември!

Васко Спасоски
ОВЕН Исполнети сте со позитивна енергија која во вас поттикнува акција. Најверојатно ќе посакате цел ден да го поминете надвор. Ако постојат некои обврски поврзани...
Вести Македонија Слајдер

По 15 септември ќе се знае колку ученици ќе ја следат наставата со физичко присуство

МИА Агенција
Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска изјави дека сè уште не знае колку од учениците ќе ја следат наставата со физичко присуство, а...
Вести Македонија

МАПАС: Работниците со бенифициран стаж до 30 септември да изберат дали остануваат во задолжителен пензиски фонд

МИА Агенција
Членовите на задолжителните капитално финасирани пензиски фондови кои имаат бенифициран стаж најдоцна до 30 септември треба да изберат дали ќе го продолжат членството во задолжителен...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Комплетиран владиниот состав, рокот за поднесување на предлогот истекува на 2 септември

МИА Агенција
ДУИ го објави името на новиот министер за информатичко општество и администрација со што се комплетира составот на новата влада која треба да биде избрана...
Вести Регион

Хоти: Во септември започнува петгодишниот план за економско закрепнување на Косово

Слободен печат
Косовскиот премиер Авдулах Хоти најави денеска дека од идниот месец ќе започне спроведувањето на план за изработка на нова стратегија за економско закрепнување на земјата...