Tag : септември

Вести Македонија

ОТА заклучно со септември посредувала во 369 комуникации

МИА Агенција
Една година откако работи Оперативно-техничката агенција (ОТА) директорот Зоран Ангеловски изразува задоволство од начинот на кој функционира и нагласува дека е основана со цел да...
Хроника

Македонец исчезна во Белград

Горан Наумовски
Македонецот Лазо Павлев (42) исчезна во Белград на 25 септември, од кога му се губи секоја трага, пренесува српски Блиц. Павлев престојувал во стан на...
Еспресо Хороскоп

ЕСЕНТА ЌЕ ИМ „УДРИ“ ВО ГЛАВА: Овие хороскопски знаци треба да бидат внимателни на крајот на месецот

Слободен печат
Многу хороскопски знаци ќе забележат некакви промени, но за четири претставници ќе биде сосема исцрпувачки....
Еспресо Хороскоп

Дневен хороскоп 18 септември 2019, среда

Слободен печат
Овен Морате да бидете објективни и да внимавате на своите постапки. Воздржете се од љубовната акција, може многу да се разочарате. Желбата за љубов е...
Еспресо Хороскоп

Што ќе научи секој хороскопски знак овој септември?

Слободен печат
Секој настан во вашиот живот, без разлика дали е добар или лош, ве научил на некоја лекција. Понекогаш е тешко да ги прифатите овие лекции,...
Еспресо Хороскоп

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП: Не ја заборавајте насмевката, така сè е полесно

Слободен печат
За повеќето од хороскопските знаци септември носи навистина поволен период во секое поле...
Вести Македонија

Од септември Јанева нема да добива пари за кирија и сметки, но ќе земе плата за август

Слободен печат
Шефицата на СЈО, Катица Јанева, од септември нема да добива пари за кирија ниту за сметки. А1.он јавува дека Јанева веќе нема да ги добива парите...
Спорт Фудбал

Прв пораз на „Романтичарите“

Слободен печат
Екипата на Работнички во третиот контролен натпревар го доживеа првиот пораз на подготовките во Бугарија. Подобар од „романтичарите“ беше бугарскиот прволигаш Септември кој славеше со...
Вести Регион

РТК: Вонредните избори во Косово на 8 септември

Слободен печат
Вонредните избори во Косово ќе се одржат на 8. септември, се дознава од извори во косовското претседателство. Според овие извори на Радио-телевизијата на Косово(РТК), претседателот...