Tag : зодијак

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Кармата заврши, сега е време за убави нешта: Октомври ќе биде најсреќен за овие знаци!

Слободен Печат
Октомври ќе донесе време на целосно блаженство на некои знаци во Зодијакот, што ќе означи крај на сите компромиси во кои сте биле принудени и...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 13 септември: Нов почеток е пред вас, искористете го тоа!

Слободен печат
Овен Некој одеднаш ве доведува во непријатна ситуација и се обидува да ви наметне одредени правила на однесување. Потребна ви е подобра контрола на деловните...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 05.09.2020: Ќе има искри помеѓу Биковите и некој нивни близок пријател, а Водолиите ќе се зближат со саканата личност уште повеќе

Слободен Печат
ОВЕН Денес ќе имате одлична работна атмосфера. Земете ги во предвид и предлозите на колегите, бидејќи така успехот ќе ви се зголеми. Му недостига внимание...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 30 август, недела – Позитивната енергија ќе ја црпите од најсаканите, бидете во нивна близина!

Слободен печат
Овен Подобро би било да размислите за вистината и реалноста пред да избувнете. Одлучете се за изолација и одмор од сите. Би било идеално да...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Овој хороскопски знак е најгласен во друштвото: Нема да успеете да го надвикате!

Слободен Печат
Секој знак во зодијакот е препознатлив по одредени карактеристики. Додека Раковите се емотивни, а Јареците се ладни и резервирани, има еден хороскопски знак што води...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Ова е дефинитивно најголемиот емотивец во зодијакот!

Слободен Печат
Ракот е хороскопски знак кој се карактеризира со зголемена емоционалност и интуиција. Луѓето во овој хороскопски знак се раѓаат помеѓу 21 и 22 јули. Бидејќи...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 23.08.2020: Бујната имагинација на Биковите ќе ги доведе до потполно уживање, а Водолиите треба да го избегнуваат алкохолот

Слободен Печат
ОВЕН Не дозволувајте другите да манипулираат со вас. Дури и кога ви упатуваат комплименти, не заборавајте кои се критериумите на професионализмот. Пред вас е ден...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 22 август, сабота: Ѕвезите ни носат убави работи!

Слободен печат
Овен Доколку планирате да забележите успех, ве советуваме да преговарате со лице родено во знакот на Лав. Расчистете со минатото пред да започнувате нова љубов....
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 21 август, петок – Не дозволувајте луѓето да го тестираат вашето трпение и добрина

Слободен печат
Овен Иако секогаш се обидувате да делувате како цврста личност пред другите, денешниот ден ќе ве натера да откриете чувствителен дел од вашиот живот пред...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 20 август, четврток: Бикови, бидете умерени, за Раковите среќен ден

Слободен печат
Овен Малите фрустрации ќе бидат поврзани со потребата за интимност и за друштво, односно јавност и тоа во исто време. Начинот на кој зборувате им...