Хенри и Балу се мачката и кучето кои се заедно низ животните авантури (ФОТО)

Кучето Хенри и мачката Балу се љубители на природата и авантурата и никогаш не одбиваат патување или излет со своите сопственици, Синтија и Андре.

View this post on Instagram

i just want to squeeze you so tight ☺️

A post shared by Henry + Baloo 👋🏼 (@henrythecoloradodog) on

Парот од Колорадо го посвоил Хенри од засолништето за животни, кога имал само три ипол месеци, а подоцна ја вдомиле и мачката надевајќи се дека животните добро ќе се согласуваат.

„Хенри не убеди да го земеме со себе уште во првиот момент кога го запознавме, кога самиот ми скокна во скут“, раскажала сопственичката Синтија.

View this post on Instagram

love you THIS much 💙

A post shared by Henry + Baloo 👋🏼 (@henrythecoloradodog) on

Додаава дека уште на првото патување Хенри, кој тогаш бил кутре, успеал да се искачи на најстрмната карпа за да има подобар поглед на кањонот.

View this post on Instagram

Campfire snugs 🔥🧡

A post shared by Henry + Baloo 👋🏼 (@henrythecoloradodog) on

„Андре и ја се погледнавме и насмеавме. Знаевме дека тоа е планинско куче за какво што сонувавме. Патувањата се нижеа, а љубовта спрема таа мешавина од овчар, боксер и териер, растеше“, опишува Синтија.

Брзо дошло време Хенри да покаже каков пријател е кон друго животно, а не само спрема нив, па се одлучиле да ја посвојат мачка која би можела да издржи со нив и го прати нивното темпо.

Да се пронајде таква авантуристичка мачка било вистински предизвик кој траел три месеци за парот да може да го пронајде совршениот кандидат.

„Кога влегов во собата каде што Балу беше со мајка му, браќата и сестрите, прв скокна од леглото и потрча накај мене, со поглед за да го земам“, раскажува Андре кој со мачката тогаш поминал неколку саати играјќи и дружејќи се.

Набрзо сфатиле дека Балу е совршен за нив.

Прочитајте и...  Легендарниот Ал Пачино сака да ви каже нешто за стареењето...

Прочитај повеќе

Како да се организирате за на патување? Список на предмети што ви требаат за на одмор

Слободен Печат

Ви испраќа топли поздрави: Лила Филиповска е првата наша јавна личност која замина на море! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Избегнете труење: Кое месо колку време може да стои во фрижидер и замрзнувач?

Слободен печат

Накова демантира дека има коронавирус и дека била уаспена поради непочитување на мерките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Поранешниот готвач на принцезата Дајана откри кое ѝ било омилено јадње

Слободен печат

Легендарниот Ал Пачино сака да ви каже нешто за стареењето…

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Манекенката која го носеше називот „Тело“ открива: Еве што „јадев“ за да ја задржам линијата! (ФОТО)

Слободен печат

5 основни плетенки: Вака се прават најбрзите и најубави кежуал фризури! (ВИДЕО)

Слободен печат

Која е девојката со тетоважи што му е утеха на Брајан Остин Грин по разводот?

Слободен печат

Дали седмата година од бракот е кобна? Се разведува и актерката Кристина Ричи!

Слободен печат

Женски приказни: Естреја Хаим Овадија – Мара, партизанка  

Ј.К.Д

Ким се пофали со новата бања, а фановите ја исмеаја – Ти се расфрлаш додека луѓето умираат! (ВИДЕО)

Слободен печат