Хеланките се враќаат во мода на голема врата: Еве како во нив да не изгледате евтино и дегутантно! (ФОТО)

Исклучително се практични и лесно се вклопуваат со другата облека, но можат да бидат и многу ризично модно парче

Тесни се и лесно ги истакнуваат нозете, а притоа не затегаат, многу се удобни и се комбинираат со речиси секое друго парче облека. Токму затоа толку многу ги сакаме хеланките.

За да не си го уништите стајлингот и да не изгледате евтино и дегутантно постои едно правило, хеланките треба да ги носите исклучително со подолги блузи, туники, џемпери или дури и со фустан, но никако со кратки маички како што ги носите и обичните пантолони.

Погледнете неколку идеи за одличен изглед…

профимедиа

https://www.instagram.com/p/Btf__yng4Z1/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

RHONJ starts tonight and I am pumped! Bring on all the Jersey drama because I am here for it! I am also here for these leopard leggings! I seriously need them in every color and pattern bc they are that good! I’m wearing an xs for reference. http://liketk.it/2GADC #liketkit @liketoknow.it #LTKstyletip Shop your screenshot of this pic with the LIKEtoKNOW.it shopping app Shop my daily looks by following me on the LIKEtoKNOW.it shopping app Download the LIKEtoKNOW.it shopping app to shop this pic via screenshot You can instantly shop my looks by following me on the LIKEtoKNOW.it shopping app #amazonfashion #leopardleggings #affordablefashion #comfyoutfit #styleinspo #amazonfinds #thelookforless

A post shared by Nicole Alexis ~ Stylist (@stayathomestylist) on

Прочитајте и...  Виц на денот - Притисок

Прочитај повеќе

Лепа Брена и Боба заминаа за Монако – Во приватниот авион уживаа во прекрасниот поглед и луксузното вино (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Како да пиеш пиво кога носиш маска: Генијален трик кој ќе се користи и во нашата земја! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Раперот Раста ја подбрал поранешната сопруга Ана Николиќ: Мајка си, не смееш да ги затвораш кафеаните! (ФОТО)

Васко Спасоски

ШОК ЗАБРАНИ – Новиот правилник за однесување на грчките плажи целосно ќе го промени начинот на кој летувавме досега

Слободен печат

Игор по Инстаграм драмата објави фотка со Северина: Ова е љубов која не се мери со лајкови (ФОТО)

Слободен печат

Лила Филиповска објави чудна фотографија на Инстаграм, па и порачаа: Избричи си ги рацете! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се заканија со тужба од 10 милиони – Телохранителот на најпознатиот брачен пар изнесе приватни детали во јавноста, страстите не се смируваат

Слободен печат

Тамара Тодевска славеше роденден: Погледнете колку години наполни! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Те сакам и го сакам животот кој заедно го живееме“ – Ренди Гербер и Синди Крафорд прославија 22-годишнина од бракот (ФОТО)

Слободен печат

Цеца против Карлеуша на суд: Јас дојдов, таа не, да не се развлекува веќе ова! (ФОТО)

Васко Спасоски

Лепа Брена: Фотографија која ми буди чувства, татко ми Абид – мојата најголема поддршка (ФОТО)

Слободен печат

На Џамбазов му се погоди: Додека тој пее, неговата девојка Илина бруси со брусалица облечена во секси чорапи (ВИДЕО)

Васко Спасоски