Хеланките се враќаат во мода на голема врата: Еве како во нив да не изгледате евтино и дегутантно! (ФОТО)

Исклучително се практични и лесно се вклопуваат со другата облека, но можат да бидат и многу ризично модно парче

Тесни се и лесно ги истакнуваат нозете, а притоа не затегаат, многу се удобни и се комбинираат со речиси секое друго парче облека. Токму затоа толку многу ги сакаме хеланките.

За да не си го уништите стајлингот и да не изгледате евтино и дегутантно постои едно правило, хеланките треба да ги носите исклучително со подолги блузи, туники, џемпери или дури и со фустан, но никако со кратки маички како што ги носите и обичните пантолони.

Погледнете неколку идеи за одличен изглед…

профимедиа

https://www.instagram.com/p/Btf__yng4Z1/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

RHONJ starts tonight and I am pumped! Bring on all the Jersey drama because I am here for it! I am also here for these leopard leggings! I seriously need them in every color and pattern bc they are that good! I’m wearing an xs for reference. http://liketk.it/2GADC #liketkit @liketoknow.it #LTKstyletip Shop your screenshot of this pic with the LIKEtoKNOW.it shopping app Shop my daily looks by following me on the LIKEtoKNOW.it shopping app Download the LIKEtoKNOW.it shopping app to shop this pic via screenshot You can instantly shop my looks by following me on the LIKEtoKNOW.it shopping app #amazonfashion #leopardleggings #affordablefashion #comfyoutfit #styleinspo #amazonfinds #thelookforless

A post shared by Nicole Alexis ~ Stylist (@stayathomestylist) on

Видео на денот