Харден сака да си оди од Хјустон по секоја цена, се искара и со соиграчите

epa08578061 Houston Rockets guard James Harden reacts after having a defensive foul called against him during the first half of the NBA basketball game between the Houston Rockets and Dallas Mavericks at the ESPN Wide World of Sports Complex in Kissimmee, Florida, USA, 31 July 2020. The NBA season has resumed with 22 teams playing all games at the Walt Disney World sports complex outside Orlando, Florida. EPA-EFE/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK OUT

Како што пренесуваат медиумите во САД, Џејмс Харден неколку пати влегол во вербална расправија со соиграчите на вчерашниот тренинг.

Според медиумите, Харден во еден момент дури го гаѓал со топка Џејсон Тејт, откако размениле неколку тешки зборови. Топката не го погодила младиот кошаркар, а тензиите набрзо се смириле по што тренингот бил одработен во целост.

Да потсетиме, Џејмс Харден веднаш по завршувањето на минатата сезона побара да биде разменет бидејќи е незадоволен од промените во Хјустон. Тренерот Мајк Дантони беше отпуштен, а си замина и генералниот менаџер Дерил Мори.

Управата на Хјустон не му ја исполни желбата на Харден да го размени во Филаделфија сиксерс бидејќи тимот од Источната конференција не сакаше да се откаже од својата втора голема ѕвезда, Бен Симонс.

Популарната „брада“ својот револт од актуелната состојба го искажа така што не се појави на стартот од подготовките и наместово Хјустон, тој беше забележан во стриптиз клуб во Атланта.

ВИДЕО: „Ракетите“ ги започнаа подготовките, Харден ужива во стриптиз клуб

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот