Гаџа: Со добра одбрана може да се надеваме на бодови во Загреб

Анте Гаџа
Анте Гаџа очекува тежок натпревар против ППД Загреб/ фото: Слободен печат - Драган Митрески

Ракометарите на Вардар се наоѓаат во серија од шест порази по ред во Лигата на шампионите со што ги искомпликуваа шансите за пласман во нокау-фазата. Вардарци се наоѓаат на шестото место на табелата во групата А со пет бода, еден повеќе од ППД Загреб на кого му гостуваат в среда.

Поранешниот ракометар на ППД Загреб, а сега играч на Вардар, Анте Гаџа смета одбраната може да одлучи победникот, но во исто време предупредува дека хрватскиот тим игра се наоѓа во добра форма.

– Нѐ очекува двобој со Загреб во ЛШ и се надеваме дека ќе одиграме добар натпревар и ќе се вратиме во Скопје со одлично расположение. Загреб ја подобри формата и освои многу бодови во претходниот период. Мора да бидеме сконцентрирани и борбени за да се соочиме со нив. Треба да одиграме паметно, а доколку бидеме добри во одбрана, тогаш може да се надеваме на бодови – вели Гаџа.

Видео на денот