Фудбалерките подобри од Косово во првата контрола

Фото: ФФМ

Македонската женска репрезентација славеше победа против Косово со 3:1 на првиот контролен меч меѓу двете селекции одигран на тренинг центарот “Петар Милошевски”.

Ленче Андреевска постигна два гола, а на погодок за нашата селекција се радуваше и Хафа Музтафа за сигурна победа против Косово.

Двете репрезентации во Приштина на стадионот “Вадиљ Вокри” ќе одиграат втор контролен натпревар на 27. јуни.

Видео на денот