Фотографијата која го РАСПЛАКА целиот свет: Нејзиниот помал брат има леукемија, а таа вака го теши (ФОТО)

Рак во детството ја погодува целата фамилија. Слушате за финансиската и медицинска борба, но не ви кажуваат низ што поминуваат семејствата со повеќе деца, вели мајката на болното дете Бекет (4).

На Бекет (4) во април му била дијагностицирана акутна лимфобластична леукемија. Неговата мајка направила две слики. Фотографијата на која сестрата (5) на Бекет, го теши него, го расплака целиот свет.

– Една работа која не ви ја кажуваат за ракот во детството е дека ја погодува целата фамилија. Секогаш слушате за финансиската и медицинска борба, но колку често ви кажуваат за тоа низ што поминуваат семејствата со повеќе деца? На некои ова можеби им е тешко да го видат и прочитаат – напишала мајката на детето, Кејтлин Бурџ.

Прочитајте и...  Моќта на стресот: Стравот предизвикува дијареја, а гневот главоболка

– Моите две деца, меѓу кои разликата е 15 месеци, заедно го поминаа патот од играње во дворот и во куќата, до заедничко седење во болничката соба. Мојата, тогаш четиригодишна ќерка гледаше како нејзиниот брат го селат во одделението за интензивна помош. Гледаше како докторите му ставаат маска на лицето, го бодат со игли, му даваат лекови, а тој лежи беспомошно. Знаеше само дека нешто не е во ред со нејзиниот брат, нејзиниот најдобар пријател – додала Кејтлин.

One thing they don’t tell you about childhood cancer is that it affects the entire family. You always hear about the…

Publiée par Beckett Strong sur Mardi 3 septembre 2019

Прочитај повеќе

Патот до престолот на Ријана: Од улична продавачка до најбогата пејачка (ФОТО)

Слободен Печат

Науката има доказ дека младоликите луѓе се поинтелегентни од другите, еве и зошто

Слободен печат

Ќерката на Елвис Присли прозборе за врската со Мајкл Џексон, во која влегла за да го спаси! (ФОТО)

слободен печат

Направете совршени макаронс колаченца (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Човечкиот Кен се оперира за да стане Барби

Слободен печат

Со години ја изневеруваше со дадилката, а сега се сретнаа на исто место! За оваа фотка сите зборуваат! ( ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

пет + пет =

Прочитај повеќе

БЕЗ 30.000 ЕВРА НЕ ОДИ ВО ШОПИНГ – Запознајте ја српската Шерон Стоун: Живееше живот како од бајките, а потоа и се случија ДВЕ СТРАШНИ ТРАГЕДИИ (ФОТО)

Слободен печат

Имате над 30 години? Исфрлете ги овие работи од вашиот несесер

Слободен печат

Петгодишно дете го спасило целото семејство од пожар

Слободен печат

За Шерон Стоун знае цел свет, а вака изгледа нејзината помлада сестра Кели (ФОТО)

Слободен печат

БРИТАНЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД СООПШТЕНИЕТО НА МЕГАН И ХАРИ – Таа е злобна и ќе биде уште полошо!

Слободен печат

Во чии раце ќе заврши наследството на Кирк Дагас од 60 милиони долари?

Слободен печат