Фотографија како предупредување: Ова е изгореницата која моето дете ја доби од полначот за мобилен (ФОТО)

Една мајка на Фејсбук ги предупреди сите родители на незгодата која и се случила на нејзината мала ќеркичка…

Мајката од Австралија на Фејсбук групата CPR Kids објавила фотографија со изгорениците на шаката на нејзината ќерка која и ја направил полначот за телефон.

– Полначот ја фрли преку целата соба и потоа започна да фрла искри. Поминавме застражувачка ноќ во болница, раскажала мајката.

– Ќерката се обидувала да го стави полначот во струја кога го добила елктричниот шок. Се се случи пред мене, а јас не ни бев свесна дека таа знае како полначот треба да го вклучи во струја, вели разочараната мајка.

Детето се обидувало телефонскиот дел од полначот да го вметне во струјата а тогаш штекерот започнал да искри, а црн чад почнал да излегува од ѕидот. Струјата го фрлила девојчето неколку метри.

Thank you to the mother who shared the below post as an important reminder. We are so glad your little one is okay! ;"…

Publiée par CPR Kids sur Mercredi 27 novembre 2019

За среќа, детето поминало без последици. Заработила изгореница на шаката, а со ова мајката сака да ги предупреди другите родители да бидат повнимателни од неа.

Прочитајте и...  Годините не и можат ништо, таа буквално плени: Дамата со најголема насмевка и харизма во Холивуд! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

„Каде ќе оди женава облечена како папагал“? Фановите ја подбраа Џеј Ло, а им пречи и мрсната коса! (ФОТО)

Васко Спасоски

Еднодневно издание на Д Фестивал во Дојран

Слободен печат

Софија Милошевиќ остро возврати на нападите на Инстаграм: Сите сме различни и во тоа лежи убавината на светот!

Слободен печат

Не е лесно да ја импресионирате свекрвата: Обидете се со Свекрвина торта

Слободен печат

9 соби, 16 бањи и шипки за стриптиз! Погледнете ја новата палата на Меган и Хари вредна 14,6 милиони долари (ФОТО)

Слободен печат

Дознал дека сопругата го изневерува со помош на Гугл мапс

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дејвид Бекам со децата на одмор во Грција, Викторија не е со нив

Слободен печат

7 најдобри астро комбинации за брак: Дали сте меѓу нив?

Слободен печат

Шерон Стоун: Ја измамив смртта трипати! Како ќе умрам следниот пат?

Слободен печат

Шон Конери е избран за најдобриот Џејмс Бонд во историјата (ФОТО)

Слободен печат

ФАСТ-тест – за брзо препознавање на мозочен удар

Слободен печат

Хороскоп за 13 август: Животот е убав за оние што знаат да го живеат

Слободен печат