предупредување Archives - Слободен печат

Tag : предупредување

Магазин Семејство

Фотографија како предупредување: Ова е изгореницата која моето дете ја доби од полначот за мобилен (ФОТО)

Слободен печат
Една мајка на Фејсбук ги предупреди сите родители на незгодата која и се случила на нејзината мала ќеркичка… Мајката од Австралија на Фејсбук групата CPR...
Вести Регион

ПРИСТИГНА СТРАШНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА ЦЕЛ БАЛКАН: Холандска експертка за тероризам КАЖА СЀ

Горан Наумовски
Евентуалното претварање на регионот на западен Балкан во „тампон зона“ за сместување на мигранти од Блискиот исток кои не можат да влезат на територијата на...
Вести Планета

НЕМА ОПАСНОСТ ОД ЦУНАМИ: Земјотрес со јачина од 7,2 степени го погоди Чиле

Слободен печат
Земјотрес со јачина од 7,2 степени денес го погоди брегот на Чиле, соопшти американскиот Геолошки центар, а пренесе „Блиц.рс“. – Цунами не се очекува –...
Вести Планета

Иран предупредува дека сите што ќе го нападнат ќе доживеат пораз

Слободен печат
Техеран, 24 септември 2019 (МИА) – Висок ирански воен функционер денеска изјави дека оние кои се обидуваат да го нападнат Иран ќе се соочат со...
Вести Регион

Србија доби предупредување од ЕУ

Слободен печат
Брисел го предупреди Белград, дека доколку сака да биде дел од ЕУ, тогаш не смее да биде дел од руската Евроазиска унија, пренесе „Euronews“. Утрово...
Вести Планета

Тропска бура ги погоди Карипски Острови

Слободен печат
Тропската бура Доријан донесе дождови во источниот дел од Карипските Острови и се движи кон Порторико и источниот дел на Доминиканска Република. Американскиот Национален центар...
Вести Македонија

АХВ: Да се забрани одгледување свињи во несоодветни услови

Слободен печат
Да се најде законско решение за воведување забрана за чување свињи на одгледувалишта што немаат воспоставено соодветни биосигурносни мерки со цел спречување на појава и...
Вести Планета

Ким Џонг Ун за новото лансирање на ракети: Тоа е предупредување за САД и Јужна Кореја

Слободен печат
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун за најновото лансирање тактички наведувани ракети, од пред два дена, изјави дека постапката е предупредување за заедничките воени важби на...
Вести Планета

РОХАНИ ПРЕДУПРЕДУВА: Војната со Иран е мајка на сите војни!

Слободен печат
Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска изјави дека војната со Иран е „мајка на сите војни“ и уште еднаш предупреди дека бродовите не се безбедни во...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Апокалиптичен земјотрес ќе го погоди Балканот, предупредува Мета

Слободен печат
Во писмо испратено до албанскиот премиер Еди Рама, вицепремиерот Ерион Браче и министерката за Одбрана Олта Џака, албанскиот претседател Илир Мета предупредува дека апокалиптичен земјотрес...