• предупредување

Светските сили ја предупредуваат Русија, Москва вели дека ќе одговори

Министрите за надворешни работи на НАТО вчера во Рига почнаа дводневен состанок на кој изразија загриженост поради распоредувањето руски војници во близина на источната украинска граница и мигрантската криза меѓу Белорусија и Полска. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази загриженост поради невообичаено високата концентрација на руски војници во близина на Украина во изминатите неколку …

Светските сили ја предупредуваат Русија, Москва вели дека ќе одговори Read More »