ФОТО | Временски приказ на романсата помеѓу Илон Маск и Амбер Херд

Илон Маск, Амбер Херд, Фото: Instagram, EPA

Илон Маск стана тема за разговор среде холивудското „судење на векот“ меѓу поранешната партнерка Амбер Херд и Џони Деп, бидејќи Деп претходно ја обвини Херд дека го изневерувала со новиот сопственик на „Твитер“ за време на нивниот брак.

Деп, исто така, ги обвини Херд и Маск дека имале тројка со Кара Делавињ во неговиот дом во Лос Анџелес додека тој бил во Австралија да снима филм, тврдење што милијардерот го негираше.

Нови детали од судењето: Поранешната на Џони Деп имала тројка со Илон Маск и познат модел

Погледнете ја долгогодишната врска на Илон Маск и Амбер Херд

Херд и Маск се запознале на снимањето на филмот „Machete Kills“ во 2013 година

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amber Heard (@amberheard)

Херд и Маск се запознале на снимањето на филмот на Роберт Родригез во 2013 година, „Machete Kills“, во кој Амбер глуми, а Маск гостуваше во една сцена. Иако летале искри додека снимале камерите, Маск во тој период инсистираше дека не се ништо повеќе од пријатели додека разводот на Херд со Деп и разводот на Маск од тогашната сопруга Талула Рајли не беа финализирани во 2016 година.

Официјализирање на работите

„Кога беше вистинското време и двајцата беа сингл минатата година, тој почна да ја брка романтично“, изјави извор за „People“ во април 2017 година. „Таа играше тешка за освојување некое време, што уште повеќе го заинтересира“. Подоцна истиот месец, Амбер објави фотографија на која е со Маск со бакнеж од кармин на лицето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amber Heard (@amberheard)

Основачот на Tesla, наводно, бил привлечен од „екстремноста“ на Херд и дека таа не се „плашела да биде различна“.

Посебен извор изјави за „People“ во тоа време: „Таа не се заплашува лесно. Многу е фокусирана и сака да учи“.

Првото раскинување

Гласини почнаа да се шират во август 2017 година дека на едногодишната романса на парот ѝ дошол крајот. Маск ги потврди шпекулациите набргу потоа, велејќи дека раскинувањето било пријателско.

„Патем, само за да се расчистат некои од бурите во медиумите овој викенд, иако јас и Амбер раскинавме, ние сè уште сме пријатели, остануваме блиски и се сакаме“, напиша Маск.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amber Heard (@amberheard)

Тој подоцна додаде дека разделбата во голема мера се должи на нивните распореди, споделувајќи во тоа време:

„Врските на далечина кога двајцата партнери имаат интензивни работни обврски се секогаш тешки, но кој знае што носи иднината“.

Уште една шанса за љубов

Маск и Херд ѝ дадоа втора шанса на нивната врска на крајот на 2017 година, додека ја поминаа празничната сезона во посета на Велигденските острови. Повторното спојување на парот беше дополнително потврдено кога беа фотографирани како се држат за рака во Лос Анџелес по Нова година.

Фото: YouTube – принтскрин

Официјалниот крај

До февруари 2018 година, Маск и Херд засекогаш се разделија. Извор изјави за „Page Six“ во тоа време дека Маск „донел одлука да стави крај на работите“, а Херд се согласила дека врската тргнала по својот тек.

„Тајмингот едноставно не беше вистинскиот, но тие сепак се грижат еден за друг“, објасни инсајдерот.

Фото: YouTube – принтскрин

Што се случило потоа

Во јули 2021 година, „Page Six“ објави дека Херд тајно дочекала девојче преку сурогат. Извор соопштил тогаш дека актерката го именувала новороденчето Унаг Пејџ по нејзината покојна мајка Пејџ.

„Пред четири години решив дека сакам да имам дете. Сакав да го направам тоа по мои услови“, напиша Херд во објавата на „Инстаграм“ со која ја потврди веста. „Дел од мене сака да тврди дека мојот приватен живот не е ничија работа. Сфаќам и дека природата на мојата работа ме принудува да преземам контрола над ова“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amber Heard (@amberheard)

Додека Херд го чуваше идентитетот на таткото на бебето во тајност, фановите шпекулираа дека Маск би можел да биде татко на Унаг Пејџ. Илон Маск во меѓувреме доби две деца – ќерката Екса Дарк Сидерел и синот X Æ A-XII – со пејачката Грајмс.

ФОТО | Колку наследници има Илон Маск, новиот сопственик на Твитер

Видео на денот