Tag : илон маск

Вести Свет Слајдер

Илон Маск пак распали по Бил Гејтс: Сите умираат, никој од моите нема да се вакцинира!

Марина Дамческа
Основачот на СпејсИкс и Тесла Илон Маск вели дека ниту тој ниту неговото семејство нема да се вакцинира со идната вакцина од коронавирус дури и...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Технологија

Војна на богатите: Илон Маск „удри“ по Бил Гејтс

Слободен печат
Илон Маск, основачот и извршен директор на Тесла, реагираше за сомнежите на Бил Гејтс во врска со одржливоста на електричните камиони. Најновата „војна“ меѓу милијардерите...
Вести Свет Слајдер

Маск чипираше свињи, следни во план му се луѓето, еве зошто (ВИДЕО)

Слободен печат
Илон Маск во текот на преносот во живо претстави три свињи: една која немала имплант кој го произвела неговата компанија Неуралинк, една на која имплант...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајката на Илон Маск стана хит на ТикТок, ја следат повеќе од 50.000 луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат
72-годишната Маје Mаск, мајката на Илон Маск, позната и е на јавноста како една од најбараните манекенки, а сега станува сè попопуларна на ТикТок. На...
Вести Свет

Маск повторно во обид да создаде компанија за осигурување возила

Слободен печат
На презентацијата пред акционерите за резултатите од второто тримесечје на компанијата „Тесла” синоќа, Илон Маск меѓудругото, соопшти за подготовка на создавање на истоимена осигурителна команија, јави Бизнис...
Вести Свет

Илон Маск: До крајот на 2020 година Тесла ќе произведе целосно автономно возило

Слободен печат
Илон Маск, ексцентричниот сопственик на Тесла, рече денеска дека овој произведувач на електрични автомобили до крајот на годината ќе произведе целосно автономно возило, кое ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Скандалозниот развод на Џони Деп и Амбер Хард поприма нови размери: Се спомува Илон Маск и секс во тројка

Слободен печат
Кара Делевињ, Амбер Хард и Елон Мaск, наводно, имале секс во тројка пред четири години, веднаш по разводот на Амбер од Џони Деп. Манекенката и...
Живот Магазин Магазин слајдер

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат
Илон Маск, технолошки милијардер и основач на „Space X” со чија ракета двајца астронаути успешно пристигнаа на Меѓународната вселенска станица, станал нова инспирација за руските...
Вести Свет

Што позајми Илон Маск од Русите за да им создаде моќно летало на Американците

Слободен печат
Илон Маски и неговиот „СпејсИкс“ го презедоа од Русите концептот кој предвидува раздвојување на испораката на луѓе и товар, пишува германскиот „Тагесшпигел“. Како што се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Детето на Илон Маск веќе не се вика X Æ A-12! Обидете се да го прочитате новото име

Слободен печат
Кога Илон Маск и неговата партнерка Грајмс новороденчето го нарекоа X Æ A-12, јавноста беше збунета поради невообичаениот избор. Поради калифорниските закони, тие сега одлучија...