8 C
Скопје

ФОТО | Враќање во седумдесеттите: Капутот од овчо крзно е хит број 1 оваа зима!

Веќе објавивме дека капутите од овча кожа се еден од главните трендови оваа зима, што значи дека сите ѕвезди со уникатен стил веќе успеаја да набават неколку култни модели и ни покажаа како и со што треба да се носат.

Анализирајќи ги фотографиите на модните инфлуенсерки, може да се забележи дека оваа сезона во тренд се и класичните авијатор јакни и винтиџ издолжени модели во духот на 1970-те години.

Во овој случај, долгиот кафеав овчи капут, како моделот кој го носи бремената Елса Хоск, делува подобро од било кога. Ако мислите дека овчиот капут по правило треба да чини богатство, брзо ќе го разбиеме овој мит. Денес може да најдете модели по пристапни цени.

Прочитајте и...  ФОТО: Џенифер Лопез се обиде да докаже дека не ги фотошопира фотографиите и собра 5 милиони лајкови

Погледнете како модерните девојки и инфлуенсерки го носат капутот број еден за оваа зима и инспирирајте се:

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Поврзани вести

ВИДЕО: Се шокирала кога видела што се шета во пакетот со облека кој го нарачала од интернет

Слободен печат

ВИДЕО | Неверојатна оптичка илузија: Додека поминувате покрај оваа куќа во Австралија, таа ротира!

Слободен печат

ФОТО: Поранешна зависничка која се предозирала 19 пати воодушеви многумина со фотографиите од својата трансформација

Слободен печат

Мачу Пикчу повторно отворен за туристите: Бројот на посетители ќе биде ограничен и под строги мерки

Слободен печат

ВИДЕО: Пет големи хитови кои требало да бидат отпеани од сосема други личности

Слободен печат

Ризични и смртоносни предизвици омилени меѓу младите на социјалните медиуми и дел од нив актуелни на Балканот

Слободен печат

Остави Коментар