14 C
Скопје

Tag : враќање

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

„Спајс Грлс“ најавуваат враќање на филмското платно

Слободен печат
Познатите членки на групата „Спајс Грлс“ пред две години се вратија на сцената, а сега размислуваат и за враќање на филмското платно. „Девојките размислуваа како...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Никогаш не вели никогаш: Демпси за враќањето во „Вовед во анатомија“

Слободен печат
Актерот Патрик Демпси на фановите на серијата „Вовед во анатомија“ секогаш ќе им биде познат како доктор Дерек Шепард, иако неговиот лик почина во 11-та...
Вести Свет

Старо-нов член во Советот за човекови права на ОН: САД се враќаат како полноправна членка

Слободен печат
САД ги ставаат човековите права на врвот од својата агенда и се враќаат во Советот за човекови права на ОН (УНХРЦ), соопшти денеска Стејт департментот. Во...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Враќање во седумдесеттите: Капутот од овчо крзно е хит број 1 оваа зима!

Слободен печат
Веќе објавивме дека капутите од овча кожа се еден од главните трендови оваа зима, што значи дека сите ѕвезди со уникатен стил веќе успеаја да...
Магазин Магазин слајдер Семејство

4 одлични трикови за враќање на белата боја на пожолтената облека: Еве како да ги спасите омилените парчиња!

Слободен печат
Во продолжение прочитајте како да ја освежите облеката и да и ја вратите првичната боја… Белата облека изгледа елегантно, привлечно и убаво, но не е...
Вести Свет

По 1.000 луѓе се враќаат од австриските граници секој ден заради построгите мерки за влез во земјата

И.И.
Австрискиот министер за внатрешни работи Карл Нехамер истакна дека, врз основа на построгиот режим за влез во Австрија, по 1.000 луѓе се враќаат од границите...
Вести Свет

Кам-бек на раселените во Нагорно-Карабах: Над 9.000 Ерменци се вратиле во нивните огништа

Слободен печат
Од Ерменија во Нагорно-Карабах досега се вратиле 9.000 бегалци кои биле придружувани од руските мировници, јави агенцијата ТАСС. Како што објави руското Министерство за одбрана,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Враќање во деведесеттите – Како изгледаше Кетрин Зита Џонс (51) на почетокот на кариерата?

Слободен печат
Погледнете како славнта холивудска актерка изгледала на свои дваесет години… Холивудската актерка Кетрин Зита Џонс (51) и во шестата деценија важи за една од најубавите...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

AC/DC објавија дел од новата песна „Shot in the Dark” (ВИДЕО)

Слободен печат
Триесет секунди тизер од новата песна „Shot in the Dark” на рок групата AC/DC собра за кратко време повеќе од 5.500 коментари. „Го преслушав овој...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Мајките и болните незадоволни што се вратија на работа, фирмите се радуваат

Весна Дамчевска
Денеска се вратија на работа родителите на децата до шест години, лицата што користат продолжено породилно отсуство и дел од хронично болните лица. Владата ја...