ФОТО | Внукот ќе го носи неговото име: Поранешниот претседател Ѓорге Иванов си доби имењак

Семејство Иванови, Фото: Фејсбук, Инстаграм

Иван, синот на поранешниот претседател и неговата сопруга Јана во понеделникот добија принова. Тие го пречекаа нивниот прв син, кој е причина за големa радост во семејствата Иванов и Кочов.

Музичарот Владимир Четкар на „Instagram Story“ сподели фотографија од друштво, меѓу кои и новопечениот татко Иван Иванов. Очигледно е дека атмосферата е весела, а пријтелите се радуваат и наздравуваат.

„За многу години денов! Да е здрав и жив Ѓорѓи Иванов Јуниор“, напиша Четкар на фотографијата откривајќи ни го името на новороденчето.

Владимир Четкар, Фото: Instagram Story

За потсетување Иван Иванов се ожени со прекрасната Јана пред месец дена, откако во октомври минатата година се верија. Иван во многу наврати зборувал колку е заљубен во неговата сопруга и мајка на неговото дете.

ФОТО | Радосна вест во домот на Иванови: Поранешниот претседател доби внук

Видео на денот