ФОТО+ВИДЕО Марјана Станојковска ги вапса јајцата на Велики Четврток

Фото: Инстаграм

Македонската лото-девојка и водителка Марјана Станојковска го испотичува велигденскиот обичај – вапсањето на јајца.

Убавата Марјана на својот профил на Инстаграм се пофали со бојадисаните јајца во црвена боја и велигденската декорација на трпезата.

„Светото Велигденско јајце нека ви донесе здравје, среќа, љубов и мир“, напиша Маријана покрај објавените фотографии.

Во претходниот пост, во видеото, Марјана го објави и самиот процес на вапцањето на велигденските јајца, а во описот напиша:

„За многу години Велики Четврток. Црвено јајце за здравје и среќа.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)

Видео на денот