ФОТО | Сите очи вперени во неа: Зендаја се појави без гаќички на премиерата на „Дина“

Фото: Profimedia

Вториот дел од филмот „Дина“ започна со својата премиера, а ѕвездите не престануваат да привлекуваат внимание со своите модни комбинации. Зендаја е повторно таа која привлече најголемо внимание на црвениот тепих, но овој пат затоа што се појави без долна облека, пренесува Дејли мејл.

Фото: , Model Release: no, Pictured: Zendaya, Credit line: MediaPunch / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

Зендаја блескаше во прекрасен бел фустан со деколте од Стефан Роланд, под кој не носеше долна облека. Фустанот е украсен со златни детали околу рабовите, а актерката го задржа природниот изглед со минимална шминка и долги лабави прамени коса кои и паѓаа преку рамениците.

Зендаја имаше и долги нокти обоени во златна металик боја, а на прстите ставила впечатливи дијамантски прстени.

ФОТО | Зендаја посрамотена, ресторан во Рим одби да ја прими: Не може да влезеш вака облечена

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот