ФОТО | Сефер Цаноски стана татко по петти пат: Добредојде Адила Дефне Цаноска

сефер цаноски
Сефер Цаноски стана татко по петти пат / Фото: Принтскрин/Инстаграм

Директорот на „ФОН Универзитет“, Сефер Цаноски на социјалните мрежи со своите пријатели и роднини ја сподели радосната вест дека станал татко по петти пат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sefer Canoski (@sefer.canoski)

Неговата сопруга Сезан денес го донесе на свет нивното трето дете.

сефер цаноски
Сефер Цаноски / Фото: Принтскрин/Инстаграм

„Добредојде Адила Дефне Цаноска. Да бидеш здрава, жива и бериќетна со најубав к`смет на цел свет“, напиша Сефер во описот на фотографијата која ја сподели на својот инстаграм-профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sefer Canoski (@sefer.canoski)

Под неговата објава веднаш почнаа да се нижат многубројни честитки.

„Честитки, да е жива и здрава“, „Да е жива и здрава со родителите“, „Со среќа, нека е жива и здрава“, „Честитки“, се дел од коментарите.

Да потсетиме, од неговиот претходен брак со Лејла Рамковска, ќерката на Велија Рамковски, Сефер има две деца.

Видео на денот