ФОТО: Ријана повторно со шокантна модна комбинација

Instagram
instagram

Пејачката Ријана (32) се појави во јавноста со интересен стајлинг за чија комбинација ги носела едни од најновите модели на чизми, кои изгледаат навистина необично.

Instagram

Станува збор за новата колекција на модниот бренд „Balenciaga“ која е создадена во соработка со брендот „Vibram“ во потпис на грузискиот дизајнер Демна Гвасалиа во модната индустрија познат по своите специфични модни дизајни кои се препознатливи за високата мода.

Новите чизми на „Balenciaga“ / Instagram

Овој пат, тој замислил „street style“ чевли со високи потпетици со врв што го следи обликот на прстите. По сличен принцип на веќе познатите патики со подигната пета, чевли, кратки чизми кои потсетуваат на чорапи.

Instagram

Ријана направила избор на црни чизми кои чинат 1.290 американски долари во комбинација со ретро сет на брендот „Vetements“ кој постојано црпи инспирации од тренерки од деведесеттите години.

Instagram

Многумина ќе речат дека дури и во ваква комбинација Ријана изгледа неверојатно кул, не зависно каква ќе биде нејзиниот следен моден додаток, затоа што пејачката веќе некое време многу добро го носи авангардниот стил!

Instagram
Видео на денот