ФОТО | Данијела е минато: Петар Грашо има нова љубов, во врска е со ќерката на Тончи Хуљиќ

петар грашо
Петар Грашо / Фото: Принтскрин/Инстаграм

На почетокот на мај, одекна веста за раскинувањето на 24-годишната врска помеѓу хрватските пејачи Данијела Мартиновиќ (50) и Петар Грашо (45), што тогаш ги шокираше бројните пријатели, семејството и колегите.

– Вистина е дека Данијела и Петар живееја на одделни адреси во последните месеци, како поради деловни проекти, така и поради одредени лични причини – рекла тогаш маркетинг менаџерката на Грашо.

Сега хрватските медиуми пишуваат дека Грашо има нова љубов, а тоа е ќерката на хрватскиот музичар Тончи Хуљиќ, Хана, која е 14 години помлада од Грашо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gloria.hr (@gloria.hr)

Во последно време се шпекулира дека романсата меѓу нив двајца трае веќе некое време, а Хана го придружува  на повеќето настапи. Често се дружат и во слободно време, а луѓето ги виделе и во некогашниот ресторан на таткото на Грашо, како уживаат во ручекот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by showbuzz.hr (@showbuzzhr)

Хрватскиот портал „24сата“ пишува дека Петар и Хана биле забележани во кафуле во Сплит, каде што се држале за раце и изгледале опуштено. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hana Who (@hana.huljic)

Видео на денот