ФОТО | Дамиано Давид облечен како Бритни Спирс: Фронтменот на „Måneskin“ во мини здолниште на настапот во Париз

Instagram
Instagram

Италијанската рок – група „Måneskin“ победи на 65-тото издание на овогодишниот избор за песна на Евровизија, а изминатиов период популарните млади музичари настапуваат низ цела Европа.

По концертите во Берлин, Амстердам, Гетеборг и Копенхаген, сега е редот на Париз.

Фото: Принтскрин / Instagram
Фото: Принтскрин / Instagram

На нивниот официјален инстаграм – профил се најдоа и неколку фотографии од настапот во Франција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Damiano David/Måneskin (@ykaaar)

Фронтнемот Дамиано за време на настапот носел краток кариран фустан во комбинација со бела кошула, додека другите членови на бендот се облечени во панталони и кошули со интересен крој.

Модниот избор на италијанскиот шармер потсетува на изгледот на американска поп – пејачка Бритни Спирс во еден од нејзините најпознати музички спотови.

Комплиментите од бројните фанови го преплавија профилот на бендот: „Можеш ли да бидеш поубав и поталентиран отколку што си?“, „Не можам да дишам?“, „Те сакам“, „Модни икона“, се само дел од коментарите под нивната заедничка фотографија.

Видео на денот