Фортуната и се насмевна на Шкендија - Слободен печат

Фортуната и се насмевна на Шкендија

Денешната ждрепка во Нион, му го додели најлесниот можен противник на македонскиот фудбалски шампион, Шкендија.

Противник на Шкендија во првото коло од квалификациите за Лигата на шампионите е естонскиот шампион Номе Калју.
Првиот натпревар е предвидено да се игра на 9 јули во Естонија, додека реваншот ќе се игра на 16 јули во Скопје.

Останатите македонски репрезентативци немаа толкава среќа во ждрепката. Крсте Велковски кој настапува за Сараево за противник го доби шкотскиот гигант Селтик, додека Стефан Спировски и неговиот Ференцварош на стартот од квалификациите ќе играат со бугарскиот шампион, Лудогорец.

Прочитај повеќе

Каква понуда за Хамилтон: 100 милиони долари за две години  

Слободен печат

Мекгрегор: Секоја будала која сака може да се бори со мене

Слободен печат

Во дербито на Западот, Леброн подобар од Харден и Вестбрук (ВИДЕО)

Слободен печат

Мекгрегор за 40 секунди го нокаутира Серон и влезе во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

one × three =

Прочитај повеќе

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прва лига: Работнички подобар од Куманово, Кожув рутински

Слободен печат

„Пет од пет“: Шпанците ги решија и Австријците! (ВИДЕО)

Слободен печат

Агуеро тресе мрежи, два гола не се доволни за шампионска трка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат