20.8 C
Скопје

Фил Колинс ја продолжува војната со поранешната сопруга: Таа решила да му ги продаде музичките награди

Британската поп ѕвезда Фил Колинс (69) повторно е во проблеми со поранешната сопруга Оријана Севи (46), чиј последен удар прилично го здоболел. Откако на суд успеа да ја отсели од 40 милиони долари вредната вила во Мајами која таа ја окупираше и во која се насели со својот трет сопруг, музичарот Томас Бејтс, таа сега му се одмазди со објавувањето на продажбата на неговите музички награди.

Потегот на швајцарската претприемачка, со која тој има два сина, го шокираше седумкратниот добитник на Греми наградите, поради тоа што во 2008 година, кога се разделија по девет години брак, тој и исплати 46 милиони долари отпремнина, со што нивниот развод стана еден од најскапите во британската забавна индустрија.

EPA
EPA

Но, на неа очигледно и се потребни уште пари бидејќи на онлајн аукциската компанија „Kodner Galleries“ ги продава и своите торби од марката Шанел, брендираната облека, неколку часовници Ролекс, дијамант од 10,35 карати за 600.000 до 800.000 долари, од кои 10 проценти ќе ги даде во добротворната организација „Never Give Up Foundation”.

„Таа се преселува во помал дом и само се ослободува од облеката, накитот и работите кои повеќе не и се потребни. Таа има 5000 пара чевли и не може сите да ги понесе со неа“, објасни нејзиниот претставник за односи со јавноста.

Драматични обвиненија на бившата сопруга на Фил Колинс: „Тој е импотентен, насилен и не се бања редовно“

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар