22 C
Скопје

Tag : продаде

Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО+ФОТО | Свиња нацртала портрет од принцот Хари: Оваа уметност се продаде за 2.300 евра, а Пигкасо заработува како вистински уметник!

Слободен печат
Апстрактната слика на принцот Хари е продадена за повеќе од 2.000 фунти (2.344 евра), што не е воопшто чудно, бидејќи ја насликала – свиња. Свињата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фил Колинс ја продолжува војната со поранешната сопруга: Таа решила да му ги продаде музичките награди

Слободен печат
Британската поп ѕвезда Фил Колинс (69) повторно е во проблеми со поранешната сопруга Оријана Севи (46), чиј последен удар прилично го здоболел. Откако на суд...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Тврдеше дека неговиот дом е проколнат: Пејачот конечно го продаде луксузниот имот на кој се случувале морничави работи

Слободен печат
Пејачот јавно зборуваше за тоа дека во неговиот дом се случуваат многу чудни и мистични работи, а дури по две години успеа да го продаде...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Шакира ги продаде правата за сите свои песни: „Hips Don’t Lie” и „Whenever, Wherever” сега му припаѓаат на друг

Слободен печат
Шакира е една од последните во низа музичари кои ги продадоа авторските права на своите остварувања, и тоа за мултимилионски суми. Сите свои 145 песни,...
Вести Економија

БП го продава петрохемискиот бизнис за пет милијарди долари

Слободен печат
Глобалниот енергетски гигант БП денеска соопшти дека одлучил да го продаде петрохемискиот бизнис на ИНЕОС за пет милијарди долари. Петрохемискиот бизнис вклучува производство на ароматични...
Вести Економија

Британија заработува задолжувајќи се, за прв пат продаде обврзница со негативен принос

Слободен печат
Велика Британија денеска за прв пат продаде државна обврзница со негативен принос, што пак значи дека владата реално заработува задолжувајќи се, бидејќи инвеститорите прифатија по...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хрватската старлета својата носена долна облека сака да ја продаде за 16.500 евра

Слободен печат
Ава Карабатиќ реши да заработи уште малку пари, па по објавеното домашно видео се одлучи и да ја продаде својата долна облека. Хрватската старлета Ава...
Еспресо Шоу биз

ЈА ПРОДАДЕ КУЌАТА НА КОЛЕГАТА: Еве кој познат пејач сега УЖИВА во луксузот кој го купи од Драгана Мирковиќ! (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Драгана Мирковиќ поседуваше луксузен дом во населбата Сењак во Белград со големина од 300 квадрати, кој го продаде на својот колега Бобан Рајовиќ. Бобан...
Еспресо Шоу биз

ОЛИВИЈА ЊУТН ЏОН ЈА ПРОДАДЕ ПОЗНАТАТА ЈАКНА ЗА ДА СЕ ЛЕКУВА ОД РАК: Само еден месец подоцна се случило нешто НЕВЕРОЈАТНО! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Актерката Оливија Њутн Џон во ноември се „раздели” од својата сакана кожна јакна од филмот „Брилијантин” која го одбележа нејзиниот лик Сенди, но сега во...
Еспресо Шоу биз

Кајли Џенер ја продаде својата мегауспешна компанија – Од цифрата боли глава (ФОТО)

Слободен печат
Кајли Џенер го продаде мнозинскиот дел во својата компанија „Kylie Cosmetics“ за 600 милиони долари на бјути конгломератот „Coty Inc“, јавува Business Insider Така „Coty“...