Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Вечерва „граѓаните“ го промовираа својот нов напаѓач кој на „Етихад“ доаѓа од редовите на Валенсија.

Феран Торес за 23 милиони евра го освежува нападот на Манчестер сити, младиот шпански репрезентативец потпиша договор на пет години.

Пресреќен сум што ќе бидам дел од клубот. Секој играч сонува да биде вклучен во напаѓачкиот фудбал каков што игра Манчестер сити. Го сакам стилот на Гвардиола и мојот сон беше да соработувам со него – рече Торес за чиј потпис интерес покажуваа уште Јувентус и Реал Мадрид.

Во дресот на Валенсија одигра вкупно 97 натпревари, реализираше девет голови и запиша 12 асистенции.

Лани беше најзаслужен со два гола за Шпанија во финалето против Португалија во освојувањето на титулата европски јуниорски шампион.

Прочитајте и...  Иако загуби од Ѓоковиќ, Имер го има поенот на турнирот (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Мурињо на пенали го елиминира „ученикот“ Лампард од Лига купот

Слободен печат

Динамо Киев, Олимпијакос и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Слободен печат

Војдан Стојановски и Данкерк го доживеаја и вториот пораз во францускиот шампионат

Слободен печат

Ролан Гарос: Циципас со пресврт во второто коло

Слободен печат

Сопственикот на Далас, Кјубан го спаси од улица пропаднатиот НБА играч

Слободен печат

Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дортмунд ги одби милионите од Јунајтед за Санчо

Слободен печат

Алкантара позитивен на коронавирус

Слободен печат

Тони Надал: За Федерер секогаш имавме план, против Новак не знавме што да очекуваме

Слободен печат

Иако загуби од Ѓоковиќ, Имер го има поенот на турнирот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар повторно не игра ЛШ, одложен натпреварот и против Пик Сегед

Слободен печат

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски