ЕВРОВИЗИЈА: Потсетете се на сите македонски претставници

Македонија дебитираше на Евровизија во 1998 година, која се одржа во Бирмингем, Велика Британија. Најдобриот пласман нашата држава го доби во 2006 година во Грција, кога Елена Ристеска го освои 12. место. Во продолжение погледнете кој сè нè претставуваше на Евровизија и какви беа нивните пласмани…

 

Прочитајте и...  Излекуваните од ковид-19 со недели тешко дишат, имаат болки во мускулите, многу спијат...

Прочитај повеќе

ВРИЈАТ социјалните мрежи: Панчо од ДНК напиша „какви газови не треба да има на плажа“ (ФОТО)

Бијонсе во соработка со Дизни сними раскошен визуелен албум (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Кога и колку да пиете вода, за организмот да ви функционира совршено

Слободен печат

Тијана Дапчевиќ без влакна на јазикот: Нема потреба да се додаваат нови вируси во општеството, и овој што го имаме е сосема доволен

Слободен печат

Хороскоп за 3 август: Раковите ќе флертуваат со колега, пред Скорпиите дилема

Слободен печат

Виц на денот – Сирење

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Рита Ора топлес на Ибица: Пејачката ужива во летото!

Слободен Печат

Дали некои луѓе имаат заштита од коронавирусот?

Слободен Печат

Мачка го украде вниманието од моделите и прошета по модната писта (ВИДЕО)

Слободен Печат

Темната страна на писателот на книгата „Алиса во земјата на чудата“, кое било девојчето Алис и зошто ја фотографирал гола?

Слободен Печат

Пет причини зошто да ги јадете семките од лубеница кои се исклучително добри за вашето здравје!

Слободен Печат

Преубавата принцеза која го променила најконзервативното кралство, отворила училишта и болници, а луѓето ја гледале како филмска ѕвезда

Слободен печат