Tag : Елена Ристеска

Магазин Магазин слајдер Сцена

Елена Ристеска го промени имиџот: Пејачката стана блондинка (ФОТО)

Васко Спасоски
Нашата позната пејачка Елена Ристеска го промени имиџот. Имено, поп ѕвездата ја обои својата коса и сега е русокоса. Елена со новата фризура се пофали...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ретко ја покажува во јавност: Ова е сестрата на Елена Ристеска (ФОТО)

Васко Спасоски
Веруваме дека малкумина од вас имале прилика да ја видат сестрата на нашата позната пејачка Елена Ристеска.  Таа од почетокот на својата кариера се трудеше...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ова е доказ зошто е најзгодна „риба“ на естрадата: Елена Ристеска позира во бикини, градите во преден план! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата пејачка Елена Ристеска буквално го „сруши“ Инстаграмот во Македонија кога вчера на својот профил сподели фотографија на која позира во костим за капење. Пејачката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Елена Ристеска има нов бизнис: Парфеми со нејзин потпис, погледнете како изгледаат (ФОТО)

Васко Спасоски
По теркот на повеќето светски ѕвезди и нашата позната пејачка Елена Ристеска лансираше парфем со својот потпис. Ристеска од својата козметична линја „Ера“ која ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Елена Ристеска објави фотографија од првата средба со Драган Вучиќ од далечната 1998 година! (ФОТО)

Васко Спасоски
Драган Вучиќ беше еден од омилените на сите од македонската естрада. Речиси секој од нив има позитивно искуство или анегдота со познатиот водител. Една од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Елена Ристеска наполни 34 години: Сѐ уште не ми треба ботокс! (ФОТО)

Слободен печат
Елена Ристеска вчера го прослави 34. роденден, а го одбележа со објава на нејзиниот инстаграм-профил. „Happy B-day to ME. Полнам 34 и сѐ уште не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Елена Ристеска и во самоизолација е секси! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Очигледно на нашата позната пејачка времето поминато во самоизолација не и паѓа воопшто тешко, а тоа е благодарение на јогата. Тоа најдобро може да се...
Забава Магазин

Вљубена до уши: Елена Ристеска објави фотографии со новото момче во Мајами!

Слободен печат
Познатата пејачка Елена Ристеска моментално се наоѓа во Мајами од кадешто објави фотографија и го покажа новото момче. На фотографијата не се гледа ликот на...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

ПЕЧАТ 2019: Перо се разведе, Марјана призна дека го сака Пеце, а Слаткар и Панчо ќе си „извадеа“ очи!

Слободен печат
Можеби македонската естрада не е голема како српската, бугарската или албанската, но и тоа како во 2019 година имаше настани и случки по кои ќе...
Еспресо Шоу биз

Ништо од љубовта! Елена Ристеска му раскина на тетовираното момче – еве ја причината! (ФОТО)

Слободен печат
Една од нашите најпознати пејачки, Елена Ристеска по неколку месеци врска стави крај на романсата со скопскиот угостител Филип Арсовски. Парот пред да ја започне...