7.9 C
Скопје

Еве како денес изгледа момчето херој кое ја спаси својата сестричка од нападот на агресивно куче

Јунак во тело на шестгодишно момче. Неговиот храбар потег го обиколи целиот свет…

Шестгодишниот Бриџер Вокер го воодушеви целиот свет со својот херојски чин, кога тој „заработи“ 90 конци на лицето откако го нападна кучето од кое тој ја штитеше својата помала сестра.

Од немилиот настан помина повеќе од половина година, а лузните на Бриџер започнаа за закрепнуваат благодарение на успешниот медицински третман на кој тој замина по самиот напад.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Robert Walker (@robertwalker307)

Кога слушнаа за неговиот храбар чин, докторите од една болница одлучија на момчето да му дозволат бесплатно лекување на лицето, со помош на ласерски третман, кој полека започна да му го враќа стариот сјај на лицето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikki Walker (@nicolenoelwalker)

Мајката на Бриџер на својот Инстаграм профил објави низа фотографии на кои се гледаат резултатите, а тој изгледа посреќно од било кога.

Прочитајте и...  Работа од дома: Дали носењето пижами може да влијае на продуктивноста?
Фото: Инстаграм

„Бриџер е голема инспирација во овие тешки времиња. Неговата храброст заслужува секакво признание“, изјави докторката Банусали за Дејли Мејл.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Robert Walker (@robertwalker307)


„Чест ми е да бидам дел од лекарскиот тим кој работи на неговото закрепнување“, додаде таа.

Откако неговата сестричка ја нападна куче, Бриџер не размислувапе ниту секунда и веднаш се фрли во борба за да го заштити девојчето и буквално се пресмета со бесното куче, кое му нанесе сериозни повреди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Robert Walker (@robertwalker307)

На прашањето зошто го сторил тоа, тој одговорил „Мислев дека доколку некој треба да умре, тогаш тоа треба да бидам јас“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Robert Walker (@robertwalker307)

Поврзани вести

Како да препознаете дека некој ве лаже? Внимавајте на говорот на телото

Слободен Печат

ФОТО: Северина и пркоси на зимата во костим за капење

Слободен печат

Пријанка Чопра прозборе за првата средба со нејзиниот сопруг: Искрено, ме шокираше со својата дрскост

Слободен Печат

Александра Радуловиќ, мајката на Милена: „До пред една недела очекувавме сè, освен ваква поддршка“

Слободен печат

Кортни Кардашијан e во врска со тапанарот на „Blink-182“?

Слободен Печат

Моника Белучи и нејзините 4 правила за убавина и здравје во шестата деценија

Слободен печат

Остави Коментар