2 C
Скопје

Tag : спаси

Магазин Магазин слајдер Сцена

Внуките на принцезата Дијана за никогаш непрежалената тетка: Никој не знаеше дека таа ни ги спаси животите!

Слободен печат
Внуките близначки на никогаш непрежалената тетка ја отворија својата душа во едно од ретките интервјуа во својот живот, бидејќи досега тие буквално живееа подалеку од...
Живот Магазин Магазин слајдер

Еве како денес изгледа момчето херој кое ја спаси својата сестричка од нападот на агресивно куче

Слободен печат
Јунак во тело на шестгодишно момче. Неговиот храбар потег го обиколи целиот свет… Шестгодишниот Бриџер Вокер го воодушеви целиот свет со својот херојски чин, кога...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Напиток кој ќе ве спаси од мамурлакот – Подгответе го веднаш сами!

Слободен печат
Главоболка, гадење, нагон за повраќање, вртоглавица, сува уста, исцрпеност, мачнина… Ова се чести последици по новогодишното славење. За среќа, постои домашен лек кој многу може...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Трик со кој ќе ја спасите вашата пегла од загорените наслаги

Слободен Печат
Модерните пегли имаат „паметни“ плочи кои се прилагодуваат на секоја ткаенина, а на малку постарите модели потребно е да ја менувате јачината на температурата, што...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како собните билки да не ви овенат? Една жена откри интересен трик кој ќе го спаси вашето домашно зеленило

Слободен печат
Поради грешките кои ги правиме, ние самите често го скратуваме животниот век на растенијата… Билките го оплеменуваат и збогатуваат нашиот простор, помагаат куќата или станот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејач го прекинал настапот во живо за да го спаси животот на обожавателка која сакала да се самоубие

Слободен печат
Пејачот Мат Гос, кој во осумдесетите беше голема ѕвезда како фронтмен на бендот „Bros“, откри дека во текот на настапот во живо преку социјалните мрежи...
Вести Економија

Франција ќе ги контролира странските инвестиции за да ги заштити сопствените

Слободен печат
Со цел да ги заштити своите компании кои се наоѓаат во тешка ситуација поради кризата предизвикана од епидемијата на Ковид-19, Франција ќе спроведува засилени контроли...
Ви Препорачуваме Колумни

Никој нема да се спаси, додека сите не се спасиме

Сашо Орданоски
Ако ме држи добро памтењето – а попушта драматично последниве години! – Аристотел природата на пријателствата ја делеше на неколку различни видови, како оние кои...
Вести Македонија Слајдер

Закон за ЈО: ВМРО-ДПМНЕ нема да се спаси од „бомбите“

Горан Наумовски
Со новиот предлог-закон за Јавно обвинителство, „бомбите“ што се користат во судските предмети кои се во тек остануваат и понатаму да се користат како доказен...
Магазин

Одбил да биде евакуиран за да може да ги спаси животните! (ФОТО)

Слободен печат
Ужасни пожари ја зафатија Австралија периодов кои уништија огромна површина од континентот. Скоро половина милијарда животни го загубија својот живот, уништени беа илјадници домови и...