4 C
Скопје

Tag : Херој

Вести Свет Слајдер

Херојски подвиг: Доктор влезе во оган да ги спаси вакцините

И.И.
Храбар лекар од Велика Британија влезе во оган за да ги спаси од пламените јазици вакцините кои се наоѓале во локален центар за вакцинација во...
Вести Македонија Слајдер

Д-р Софијанова: Кога го донесоа бебето од Куманово имаше 845 грама, нејзиното име значи пролетен дожд и таа е вистински борец

Слободен печат
Девојче, родено со одвај 800 грама е вистински херој на одделението за Интензивна нега при Универзитетска Клиника за детски болести во Скопје. Целиот медицински персонал,...
Живот Магазин Магазин слајдер

Еве како денес изгледа момчето херој кое ја спаси својата сестричка од нападот на агресивно куче

Слободен печат
Јунак во тело на шестгодишно момче. Неговиот храбар потег го обиколи целиот свет… Шестгодишниот Бриџер Вокер го воодушеви целиот свет со својот херојски чин, кога...
Вести Свет

Мајка херој: Пред да загине во пожар – го фрли од тераса тригодишниот син, го фати маринец и го спаси (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешен американски маринец успеа да фати тригодишно дете кого мајката го фрли од третиот кат пред самата да настрада во пожарот. Драматичната глетка ја забележал...
Вести Свет Слајдер

Херој спаси три животи на автопат: Му пријде храбро на запаленото комбе и направи сѐ да ги извлече патниците (ВИДЕО)

Слободен печат
Тројца патници, двајца мажи и помлада жена, избегнаа сигурна смрт благодарени на маж кој не сакал да биде нем набљудувач на сообраќајна несреќа во кинескиот...
Магазин

Одбил да биде евакуиран за да може да ги спаси животните! (ФОТО)

Слободен печат
Ужасни пожари ја зафатија Австралија периодов кои уништија огромна површина од континентот. Скоро половина милијарда животни го загубија својот живот, уништени беа илјадници домови и...
Вести Ви Препорачуваме Регион

ХЕРОЈОТ КОЈ ВО ВИКЕНДИЦА ЈА НАШОЛ МОНИКА: Му викнав на синот „дај ми пиштол“ иако го немавме, Малчанскиот бербер побегна низ прозор

Слободен печат
Емил Живиќ од Ниш, кој вчера во својата викендица во селото Пасјача го пронашол киднапираното девојче Моника Каримовиќ, за „Блиц“, изјавил дека се уште е...
Вести Македонија

Јане Велковски, момчето со попреченост ќе говори за правата на децата во ОН во Њујорк

Слободен печат
На овогодишниот Светски ден на детето, единаесетгодишниот застапник за деца со пореченост од Северна Македонија, Јане Велковски, ќе му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот...
Вести Свет

СКАНДАЛ ВО САД: „Американскиот херој“ е лага, а сликата што Трамп ја објави е фотошопирана (ФОТО)

Слободен печат
Многу медиуми објавија вест дека американскиот претседател Доналд Трамп одликувал куче по име Конан, кое учествувало во акцијата во која беше убиен лидерот на Исламска...
Жена Магазин

ОД ХЕРОЈ ДО МОНСТРУМ – Со реанимација и го спасил животот на девојката, а потоа ја претепал по што повторно завршила во болница!

Слободен печат
Тој на својата девојка и го спасил животот кога таа доживеала срцев застој. Со успешна реанимација ја вратил меѓу живите, а по 4 месеци поминати...