Еуфорија во Фиренца: Навивачите го пречекаа Рибери! (ВИДЕО)

Францускиот интернационалец Рибери откри дека бил убеден од Лука Тони за ваквиот трансфер и му рекол дека Фиорентина е одличен клуб во еден убав град.

Беше пречекан од голем број на навивачи на калчолигашот од Фиренца, 36-годишниот со свој приватен авион слета заедно со неговата сопруга Вахиба.

– Среќен сум, тука сум со моето семејство. Зборував со Фиорентина во текот на минатата седмица, како и со Тони кој ми рече дека станува збор за одличен клуб во еден убав град – рече Рибери.

Прочитајте и...  Совршен тренер: Комбинација на Клоп и Гвардиола

Лука Тони (42) е инаку легенда на Фиорентина, фантастичен стрелец од 55 голови во 94 натпревари.

Се очекува Французинот да потпише договор на две години со „виолетовите“, а в четврток ќе биде официјално промовиран.

Рибери од 2007 година досега беше дел од Баерн со 273 одиграни мечеви и 86 погодоци.

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 2 =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат