Tag : Франк Рибери

Спорт Фудбал

Франк Рибери, човекот со лузна кој никогаш не ги запозна вистинските родители

Слободен печат
Франк Рибери летово ја затвори најубавата страница во својата фудбалска кариера, по 12 години го напушти Баерн Минхен и се пресели во Серија А потпишувајќи...
Спорт Фудбал

Рибери пред драстична казна, двапати го турна судијата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Фиорентина загубија на домашен терен од Лацио, а особено незадоволен после натпреварот беше Франк Рибери. Добро започна за Французинот кој асистираше до Киеза...
Спорт Фудбал

Еуфорија во Фиренца: Навивачите го пречекаа Рибери! (ВИДЕО)

Слободен печат
Францускиот интернационалец Рибери откри дека бил убеден од Лука Тони за ваквиот трансфер и му рекол дека Фиорентина е одличен клуб во еден убав град....
Спорт Фудбал

Ди Марцио: Рибери ги договори условите за трансфер!

Слободен печат
Рибери во дресот на Баерн ги помина најдобрите денови од својата кариера и ги освојуваше сите можни услови. После 12 години верност Французинот одлучи да...
Спорт Фудбал

Скандал во Баерн, играчите бегаат од тренерот

Слободен печат
Баерн Минхен минатиот викенд ја освои 29 . титула во Бундес лигата и на момент беа ставени на страна несогласувања помеѓу поголем дел од фудбалерите...
Еспресо Шоу биз

Од малолетна проститутка до црвениот тепих во Кан

Слободен печат
Захиа Дехар е најпознатата француска проститутка која во центарот на вниманието на јавноста дојде пред една деценија поради фудбалските репрезентативци, Френк Рибери и Карим Бензема,...
Спорт Фудбал

Баерн Минхен не ја дава титулата во Бундес лигата

Слободен печат
Баерн Минхен ја продолжува доминацијата во германската Бундес лига, откако денеска по седми пат едноподруго или 29. пат во клупската историја, ја освои титулата. Победата...
Спорт Фудбал

Рибери по 12 години си оди од Баерн Минхен

Слободен печат
Франк Рибери по 12 години, на крајот од сезоната си заминува од Баерн Минхен. Французинот со Баерн досега освои осум титули во Бундес лигата, пет...