Енис Барди во конкуренција за гол на колото во Лигата на нациите

енис барди
EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Нашиот репрезентативец постигна прекрасен гол против Гибралтар, а УЕФА го зеде тоа во предвид

Енис Барди е во конкуренција за најубав гол на четвртото коло од Лигата на нациите на УЕФА. Барди постигна прекрасен гол од слободен удар на гостувањето на Македонија кај Гибралтар.

Затоа влезе во конкуренција за ова признание на УЕФА, а конкуренти му се Холанѓанецот Ноа Лонг за голот против Велс, Унгарецот Даниел Газдаг за контранападот во мечот со Англија и Азербејџанецот Емрели и неговиот погодок против Белорусија.

Видео на денот