Едно лице загина во експлозијата во хемиската фабрика во Каталонија - Слободен печат

Едно лице загина во експлозијата во хемиската фабрика во Каталонија

Лицето кое загина настрадало откако зграда се срушила врз него.

Најмалку едно лице го загуби животот во експлозијата во хемиската фабрика во Каталонија, а една се води за исчезната, јавуваат шпанските медиуми.

Според првичните извештаи, најверојатно причина за експлозијата е хемиска реакција.

Лицето кое загина настрадало откако зграда се срушила врз него.

Кабинетот на шпанскиот премиер Педро Санчез соопшти дека е во контакт со властите на Каталонија и оти Мадрид е спремен да ја пружи неопходната помош.

Според извештаите на тамошните медиуми, на местото на настанот има 20 противпожарни возила, еден хеликоптер и 11 возила на Итната медицинска помош.

 

 

 

Прочитај повеќе

Меркел пристигна во Турција, ќе разговара со Ердоган за решавање на конфликтите во Либија

Слободен печат

Студенти иноватори на скејтборд за деца со посебни потреби: Не сакаме да заминеме од земјата

Слободен печат

Командир Симоновски во Скопски агол: Несовесните граѓани и покрај апелите не ги чистат своите оџаци

Слободен печат

Јованчевски: Во три дена на едно место- музика, книжевност, филм, театар

Слободен печат

Хакирани грчките владини сајтови

Слободен печат

Поради миграцијата Украина од 2001 година загубила 11 милиони жители

Слободен печат

Остави Коментар

4 + 5 =

Прочитај повеќе

Попоски: Во недела дестабилизирање на времето

Слободен печат

Минусни температури ширум земјава, во Берово измерени минус 11 степени

Слободен печат

Пратениците ќе расправаат за Законот за заштита и спречување од дискриминација

Слободен печат

Трамп ќе го објави долгоочекуваниот мировниот план за Блискиот Исток 

Слободен печат

Тет-а-тет средба на Пендаровски и Шарл Мишел

Слободен печат

Северна Македонија 30. членка на НАТО пред изборите во април

Слободен печат