21.8 C
Скопје

Еден од хероите на ЕП верен на МЗТ Скопје

Митевски денеска потпиша нов тригодишен договор со аеродромскиот клуб, моментно станува збор за еден од нашите најталентирани кошаркари.

Летово беше меѓу најзаслужните што „жолто-црвените“ јуниори го освоија четвртото место на Европското првенство (ЕП), дивизија „Б“, во Орадеа (Романија).

Митевски минатата сезона беше предводник на две шампионски генерации, поточно на младинскиот тим кој заврши како првопласиран во Втората лига, како и на јуниорскиот состав кој беше најдобар во М-18 лигата во организација на нашата кошаркарска федерација.

Подолгорочниот договор со талентираниот Дарио е само уште една потврда на заложбите на МЗТ за давање шанса на најдобрите млади играчи во државата, за што и беше донесена одлуката младинскиот тим на МЗТ да игра во Првата лига следната сезона.

Поврзани вести

Останаа уште само пет празни места во нокаут-фазата на Европското првенство

Слободен печат

ВИДЕО: Победа за Ериксен и осминафинале, Данска ја декласираше Русија во Копенхаген!

Слободен печат

Пандев: Им го отстапувам местото на помладите, треба повеќе вакви натпревари и повеќе искуство!

Слободен печат

Трстена: Така е во спортот, понекогаш не оди како што сакаме ние!

Слободен печат

Ангеловски ја имаше последната прес конференција како селектор на репрезентацијата!

Слободен печат

ВИДЕО: Холандија без грешка, Италијанците во осминафиналето против Австрија!

Слободен печат

Остави Коментар