22 C
Скопје

Tag : јуниори

Спорт Фудбал

Јуниорите и кадетите со незгодни ривали во евроквалификациите

Слободен печат
Македонската репрезентација за играчи до 19 години ги дознаа противниците во квалификациите за Европското првенство кое ќе се одржи во Словачка во 2022 година. Нашите...
Останатo Спорт

Интервју Бобан Данов: Тимски до врвен резултат, да го подигнеме нивото на самбото во Македонија!

Многу помалку се објавуваат новости од боречките спортови, а уште помалку се слуша за самбото, со термин кое можеби преку ова интервју некој и првпат...
Кошарка Спорт

АБА лига: МЗТ Скопје во група со Црвена звезда

Слободен печат
Јуниорската екипа на МЗТ Скопје Аеродром од утре до недела, во Задар, како единствен тим од АБА2 што доби покана за учество, ќе настапи на...
Ракомет Спорт

Кадетите и јуниорите ги дознаа ривалите за ЕХФ шампионатите 2020

Слободен печат
Кадетската машка ракометна репрезентација денеска на извлекувањето во ЕХФ канцелариите во Виена ги доби своите противници за М18 ЕХФ шампионатот што ќе се одржи во...
Останатo Спорт

Таеквондо клубот „Бутел“ со два медали од Зеница

Слободен печат
Членовите на македонскиот таеквондо клуб „Бутел“ освоија два медали на Г1 турнирот во Зеница (Босна и Херцеговина). Сребрен медал кај јуниорите освои Марко Аврамовски во...
Останатo Спорт

Скопје домаќин на Светската серија турнири во пинг понг

Слободен печат
Градот Скопје, во периодот помеѓу 8 и 12 октомври во СЦ „Борис Трајковски“ ќе биде домаќин на ИТТФ Светската јуниорска и кадетска серија од челенџ...
Кошарка Спорт

Еден од хероите на ЕП верен на МЗТ Скопје

Слободен печат
Митевски денеска потпиша нов тригодишен договор со аеродромскиот клуб, моментно станува збор за еден од нашите најталентирани кошаркари. Летово беше меѓу најзаслужните што „жолто-црвените“ јуниори...
Кошарка Спорт

Времето на овие кошаркарски херои допрва доаѓа!

Слободен печат
Раководството на КФСМ ја поздрави одличната игра на јуниорите кои ни донесе полуфинале на првенството кое се одигра во Орадеа, Романија. Времето на овие млади...
Ви Препорачуваме Кошарка Спорт

Кој што сака нека збори, момците испишаа историја!

Коминовски Фидан
Македонската машка јуниорска репрезентација се пласира на четвртото место на Европското првенство за кошаркари до 18 години (дивизија „Б“) откако на натпреварот за трето место...
Кошарка Спорт

Јуниорите останаа без пласман во „А“ дивизијата

Слободен печат
Избраниците на селекторот Тони Симиќ во клучниот меч и последната шанса за учество во Дивизија „А“ загубија од Чешка со 89:80 (28:21, 17:28, 30:18, 14:13)....