• јуниори

Селекторот Василев со 12 репрезентативци на скопскиот ФИБА „Челенџер“

Дефиниран е изборот на играчи на кои ќе се смета за натпреварите на претстојниот ФИБА турнир кој од 3-8 август ќе се одржи во Скопје. Никола Василев, селекторот на македонската национална репрезентација „Под 18“ години го направи изборот на играчи на кои ќе смета на претстојниот ФИБА „Челенџер“. На списокот се најдоа имињата на 12 …

Селекторот Василев со 12 репрезентативци на скопскиот ФИБА „Челенџер“ Read More »