15.8 C
Скопје

Tag : Орадеа

Кошарка Спорт

Убедлив пораз на „Металците“ во финалето

Слободен печат
Македонскиот кошаркарски шампион, МЗТ Скопје Аеродром го освои второто место на меѓународниот меморијален турнир „Антонио Алексе” во Романија. Подобар од „металците“ кои одиграа катастрофално во...
Кошарка Спорт

МЗТ ВО ФИНАЛЕ: „НБА партија“ на Симоновски во Романија!

Слободен печат
Дека убедливите победи во првите три контролни меча во пресрет на новата сезона не беа случајни, кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром покажаа и во вечерашната...
Кошарка Спорт

Еден од хероите на ЕП верен на МЗТ Скопје

Слободен печат
Митевски денеска потпиша нов тригодишен договор со аеродромскиот клуб, моментно станува збор за еден од нашите најталентирани кошаркари. Летово беше меѓу најзаслужните што „жолто-црвените“ јуниори...
Кошарка Спорт

Времето на овие кошаркарски херои допрва доаѓа!

Слободен печат
Раководството на КФСМ ја поздрави одличната игра на јуниорите кои ни донесе полуфинале на првенството кое се одигра во Орадеа, Романија. Времето на овие млади...
Ви Препорачуваме Кошарка Спорт

Кој што сака нека збори, момците испишаа историја!

Коминовски Фидан
Македонската машка јуниорска репрезентација се пласира на четвртото место на Европското првенство за кошаркари до 18 години (дивизија „Б“) откако на натпреварот за трето место...
Кошарка Спорт

Јуниорите останаа без пласман во „А“ дивизијата

Слободен печат
Избраниците на селекторот Тони Симиќ во клучниот меч и последната шанса за учество во Дивизија „А“ загубија од Чешка со 89:80 (28:21, 17:28, 30:18, 14:13)....
Кошарка Спорт

Пораз од Израел, јуниорите имаат уште една шанса за Дивизија „А“

Слободен печат
За жал поразени се избраниците на селекторот Тони Симиќ кои загубија од селекцијата на Израел со конечен резултат 66:78. Нашите кошаркарски јуниори добро го започнаа...
Кошарка Спорт

Кошаркарите ја „прегазија“ Естонија за полуфинале на ЕП

Слободен печат
Јуниорите блескаат на континенталниот собир и докажаа уште еднаш се нашата кошаркарска иднина. Денеска македонската репрезентација до 18 години во четвртфиналето убедливо со конечен резултат...
Кошарка Спорт

Јуниорите продолжуваат без грешка на ЕП!

Слободен печат
Денеска јуниорите ја продолжија победничката серија, беше совладана и Данска со конечен резултат 80:73 (17:15, 24:20, 21:13, 18:25). Први стрелци во нашите редови беа Марко...
Кошарка Спорт

„Два од два“ за јуниорите на ЕП: Совладана и Украина!

Слободен печат
На шампионатот кој што се одржува во Орадеа (Романија), денеска нашите кошаркарски надежи славеа против селекцијата на Украина со резултат 73:71. Прв стрелец беше Андреј...