Ѕвездата од филмот „Home Alone“, Меколи Калкин стана татко по вторпат

меколи калкин
Фото: Принтскрин / Instagram

Ѕвездата на филмот „Home Alone“, Меколи Калкин и неговата партнерка, актерката Бренда Сонг по втор пат станаа родители, на момче по име Карсон. Второто дете на парот се родило минатата година, околу Божиќ но парот решил среќната вест одреден период да не ја споделува со јавноста.


Парот го доби своето прво дете, синот Дакота, во април 2021 година. И за првиот син среќните родители долго ја криеле бременоста на Бренда, се додека нејзиниот стомак не станал прилично очигледен.

Бебето го добило името Дакота во спомен на сестрата на Меколи која почина во 2008 година на 29-годишна возраст.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kontrol Magazine (@kontrolmag)

По раѓањето на нивното прво дете, Меколи и Бренда ја официјализираа нивната врска.

Детето ѕвезда конечно порасна: Меколи Калкин ја запроси Бренда Сонг, една година откако стана татко

ФОТО+ВИДЕО | Како изгледаат денес актерите од култниот новогодишен филм „Сам дома“: некои нема ни да ги препознаете!

Имаат „доказ“, а Пирс Морган се брани: Дали британскиот водител е жената со гулабите од филмот „Сам дома“?

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот