Дваесет и три лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Во 17 сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Дваесет и три лица се здобиле со лесни телесни повреди во 12 од вкупно 29 сообраќајни несреќи што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во 17 сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Според податоците на СВР Скопје, полицијата од сообраќај исклучила шест возачи кои управувале возило под дејство на алкохол, осум пред да се стекнат со дозвола за управување моторно возило и пет нерегистрирани моторни возила.

Со специјалното возило пајак подигнати се 124 возила.

Казнети се и шест возачи кои поминале крстосница на црвено светло и двајца возачи кои не дале првенство на минување на пешаците на обележан пешачки премин.

Прочитајте и...  Михаела од Скопје го победи коронавирусот: Се чувствувам како најсреќниот човек на светот! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Макрон размислува за одложување на општинските избори до октомври

Слободен печат

Економската криза ја тресе Шпанија

Слободен печат

Во последните 24 часа во Шпанија починале 950 луѓе од коронавирусот

Слободен печат

„Еурактив”: Членството на С. Македонија во НАТО ја налути Русија

Бојана Нојиќ

Рекорден број на заразени во Русија во еден ден

Слободен печат

Словенечкото Собрание го расправа „Мега корона законот“ вреден три милијарди евра

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: МОМЧИЊА БРУТАЛНО ТЕПАAT ДЕВОЈКА ВО ШТИП

Мирослава Бурнс

СЗО: Наскоро ќе достигнеме еден милион потврдени случаи на коронавирус

Слободен печат

Спасовски: Владата не може да посегне по Вториот пензиски столб, тоа се пари на секој осигуреник лично

Слободен печат

Филипче: Да се прочитаат упатствата за домашно лекување на пациенти со полесни симптоми на Ковид-19

Слободен печат

Уапсена новинарка во Нови Сад заради „ширење паника“

Слободен печат

Заболен со коронавирусот се шетал низ Охрид

Горан Наумовски