22 C
Скопје

Драма во хостел во Нови сад: Маж се заклучил во соба и се заканува дека ќе активира бомба

Маж на возраст од 60 години се заканува дека ќе фрли бомба во еден хостел во Нови Сад, јавуваат српските медиуми.

Како што неофицијално дознава Блиц, станува збор за Ж.М., државјанин на БиХ.

Српските медиуми јавуваат дека во хостелот е пристигнат и полициски преговараќ во обид да го спречи гостинот во намерата.

Поврзани вести

Заев за средбата Пендаровски – Мицкоски: Поборник сум за дијалог, од средбата нема зијан, само добивка

Слободен печат

Меѓаши: Добиваме дојави дека средношколците кои ја бојкотираат наставата се уценувани, загрозено нивното психо-физичкото здравје

Слободен печат

Родителите со ултиматум до МОН: Ако не ни одговорат до понеделник, одиме на протест

Михаило Донев

Ахмети се вакцинирал, Села е во пост-ковид период

Дестан Јонузи

Заев: Општинските власти да направат напори за отворање регионални центри за да се доближи местото на вакцинирање до граѓаните

Слободен печат

Министерката Царовска на обука со директорите на средните училишта во пресрет на новата учебна година

Слободен печат

Остави Коментар