Дисингер нема скршеница, туку само дислокација – Слободен печат
РакометСпорт

Дисингер нема скршеница, туку само дислокација

По дуел со противнички играч на Загреб во првото полувреме, бекот падна со целата тежина врз раката, а лекарските екипи на Вардар веднаш го изнесоа надвор од теренот.

Од екипата на Вардар соопштија вечерва дека во болница во Брест се направени првични прегледи на левиот бек на Вардар, Кристијан Дисингер и дека најверојатно се работи за дислокација, а не скршеница во раката.

По дуел со противнички играч на Загреб во првото полувреме, бекот падна со целата тежина врз раката, а лекарските екипи на Вардар веднаш го изнесоа надвор од теренот.

– Кристијан Дисингер се чувствува добро. Извршени се лекарски прегледи во болницата во Брест. Првичните информации се дека нема скршеница туку само дислокација. По враќањето во Скопје следуваат дополнителни испитувања, соопштија од тимот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close