• дисингер

ФОТО | СЕ ВЕНЧАА ВО ТАЈНОСТ: Струмичанката Душица и познатиот хрватски ракометар Карачиќ го кажаа судбоносното „да“

Хрватскиот репрезентативец и поранешен играч на РК „Вардар“ и Душица Андоновска, поранешен модел од Струмица, се венчаа во тајност, а фотографиите ги објави соиграчот од „Вардар“ на социјалните мрежи. Нешто повеќе од една година по објавувањето на веста дека хрватскиот ракометен репрезентативец Игор Карачиќ (32) ја побарал раката на убавата струмичанка Душица Андоновска, парот се …

ФОТО | СЕ ВЕНЧАА ВО ТАЈНОСТ: Струмичанката Душица и познатиот хрватски ракометар Карачиќ го кажаа судбоносното „да“ Read More »