15 C
Скопје

Димитриевски во врвна форма, прв стрелец против Адемар Леон

Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски имаше денеска нова одлична партија во дресот на Синфин во најсилното шпанско првенство.

Неговиот клуб славеше со резултат 31:29 против тимот на Адемар Леон, а најзаслужен за триумфот беше токму нашиот бек со седум погодоци.

Го следеше поранешниот член на Еурофарм Пелистер, Владислав Остроушко кој петпати се запиша во листата на стрелците.

На табелата во „АСОБАЛ“ лигата Синфин е на 12 место со 18 бодови, а Адемар е на седмата позиција со 32.

Следниот ривал во шампионатот на Димитриевски ќе биде второпласираната во генералниот пласман, Бидасоа Ирун.

Поврзани вести

ВИДЕО: ВАР драма во Мадрид, Реал никако да го престигне Атлетико!

Слободен печат

ВИДЕО: „Гранде Милан“, Јувентус демолиран во Торино!

Слободен печат

ВИДЕО: Адеми и Ристовски со „петарда“ до шампионскиот трофеј во Хрватска

Слободен печат

ВИДЕО: Втора титула за Зверев на Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

Начевски: Запрепастен сум, да бидам жртва на еднострана изјава на Бајрамоска без соочување и сведоци??

Слободен печат

ВИДЕО: Тричковски во голгетерска форма го очекува Европското првенство!

Слободен печат

Остави Коментар