24.8 C
Скопје

Tag : асобал лига

Ракомет Спорт

Димитриевски во врвна форма, прв стрелец против Адемар Леон

Слободен печат
Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски имаше денеска нова одлична партија во дресот на Синфин во најсилното шпанско првенство. Неговиот клуб славеше со резултат 31:29 против тимот...
Ракомет Спорт

Со маски се игра ракомет во Шпанија, меѓу нив и Димитриевски (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од осмото коло во најсилното шпанско првенство екипата на Адемар на домашен терен триумфираше со 31:23 (14:12) против Синфин. Кај гостите играше...
Ракомет Спорт

АСОБАЛ: Димитриевски најдобар стрелец против Барселона!

Слободен печат
Во рамките од седмото коло во најсилното шпанско првенство екипата на Синфин загуби убедливо на домашен терен од Барселона со 20:33 (11:21). Тоа беше четврти...
Ракомет Спорт

И Гедбан си оди од Вардар, го засилува Адемар Леон

Слободен печат
Алжирецот во редовите на Вардар, Калифа Гедбан од следната сезона се сели во Шпанија, во екипата на Адемар Леон. Гедбан до крајот на сезоната ќе...