Tag : синфин

Ракомет Спорт

Манасков, Костески и Димитриевски први стрелци во Унгарија, Австрија и Шпанија

Слободен печат
Одлична партија имаа тројца македонски ракометари за нивните клубови во странство, Дејан Манасков за унгарскиот Веспрем, Никола Костески во дресот на австрискиот Линц и Дарко...
Ракомет Спорт

Со маски се игра ракомет во Шпанија, меѓу нив и Димитриевски (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од осмото коло во најсилното шпанско првенство екипата на Адемар на домашен терен триумфираше со 31:23 (14:12) против Синфин. Кај гостите играше...
Ракомет Спорт

АСОБАЛ: Димитриевски најдобар стрелец против Барселона!

Слободен печат
Во рамките од седмото коло во најсилното шпанско првенство екипата на Синфин загуби убедливо на домашен терен од Барселона со 20:33 (11:21). Тоа беше четврти...