10.8 C
Скопје

Tag : адемар леон

Ракомет Спорт

Димитриевски во врвна форма, прв стрелец против Адемар Леон

Слободен печат
Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски имаше денеска нова одлична партија во дресот на Синфин во најсилното шпанско првенство. Неговиот клуб славеше со резултат 31:29 против тимот...
Ракомет Спорт

Дупјачанец: Жалам што не победивме, заморот во овој момент е оправдан!

Слободен печат
Металург го заврши настапот во Лига Европа со реми на денешниот натпревар во Скопје против Адемар Леон (27:27). „Сино-белите“ од Автокоманда имаа добра шанса да...
Ракомет Спорт

Лига Европа: Металург во последните секунди до реми со Адемар Леон!

Слободен печат
Вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ – Скопје во својот последен натпревар од групната фаза во Лига Европа, Металург одигра нерешено 27:27 (16:13) против Адемар Леон....
Ракомет Спорт

ЕХФ Лига на Европа: Металург за чест, Е. Пелистер за подобар пласман пред нокаут-фазата

Слободен печат
Македонските претставници вечерва ги завршуваат настапите во групната фаза во Лигата на Европа, Металург на домашен терен го пречекуваат Адемар Леон, додека Еурофарм Пелистер му...
Ракомет Спорт

Поповиќ: Очекувањата беа поголеми, за жал реална е оваа слика на Металург!

Слободен печат
Утре Металург ќе го одигра последниот натпревар во групната фаза на Лигата на Европа, а противник ќе му биде Адемар Леон од Шпанија. Овој меч...
Ракомет Спорт

Еден позитивен случај на ковид-19 во ракометниот клуб Металург!

Слободен печат
Како што официјално информираат денеска од клубот рано наутро Металург замина за Шпанија каде што ќе го има новиот ракометен предизвик на меѓународната сцена. Вчерашните...
Ракомет Спорт

Ракометарите на Металург со автобус ќе патуваат за Шпанија

Слободен печат
Лошите авио-конекции и неможноста на екипата комплетна да патува во еден авион за Шпанија ги сменија плановите на Металург. Металург самиот, но и со помош...
Ракомет Спорт

Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Слободен печат
Македонскиот репрезентативен голман започна да блеска и во дресот на португалската екипа на Порто… Никола Митревски забележа одлични перформанси од 15 одбрани во триумфот на...
Ракомет Спорт

И Гедбан си оди од Вардар, го засилува Адемар Леон

Слободен печат
Алжирецот во редовите на Вардар, Калифа Гедбан од следната сезона се сели во Шпанија, во екипата на Адемар Леон. Гедбан до крајот на сезоната ќе...