13 C
Скопје

Детален месечен хороскоп за декември за Рак, Лав и Девица: Ве очекува романтична врска со личност која ја познавате подолго време

Рак

Раковите ќе имаат можност да поминат многу време со своите најблиски во декември. Се чувствувате добро и со нетрпение очекувате да поминете време со вашето семејство. Врската со вашиот партнер е одлична, а вие ќе уживате во хармонични и хармонични моменти. За вас, ова е месец што ќе помине во планирањето, па ако имате идеи да патувате некаде со вашиот партнер, да купите недвижен имот или да инвестирате, ова е поволен период. Љубовта и нежноста се на прво место за вас, а тоа ќе изгради силна и искрена врска кон која се стремите долго време. Слободните Ракови ќе влезат во романтична врска со личност која ја познаваат подолго време и ќе уживаат во вниманието на спротивниот пол.

Деловниот аспект не е тој што го очекувавте, но имајте на ум дека вреди да се чекаат некои работи. Декември не е месец за вас во кој ќе добиете покачување или во кој ќе ја добиете посакуваната позиција на работа, но сигурно сега е период да ги покажете вашите вистински квалитети и да покажете што знаете и што можете да направите. На почетокот на следната година, целиот напор ќе се исплати, па затоа сега е важно да дадете се од себе и да блеснете во деловната сфера.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Излупете ги јајцата за секунда: Супер трик кој го преплави ТикТок, пробајте го и вие!

Здравје: Можни се проблеми со крвните садови.

Лав

Зафатените лавови овој месец ќе имаат можност да да се посветат на својот партнер бидејќи ќе имате многу време за себе, но и за својот партнер, па ќе уживате во заедничките моменти. Ако можете, патувајте некаде, бидејќи тоа ќе ви ја зајакне врската. Во овој период, размислувајте за заеднички активности, но и за планови за во иднина, па затоа многу Лавови ќе размислат за проширување на семејството. Се на се, ви претстои период полн со љубов и позитивна енергија. Слободните Лавови сè уште не се подготвени да влезат во сериозна врска, па ќе може и понатаму да уживаат во флертувањето.

Што се однесува до работата, декември е впечатлив месец за Лавовите, во кој конечно ќе сфатат дека не работеле залудно. Ве очекуваат квалитетни деловни понуди и сега имате можност да изберете во кој правец ќе се развива вашата кариера. Овој пат, не можете да погрешите. Вашиот финансиски план се подобрува, па конечно ќе можете да се опуштите и да си дозволите сè што сакате.

Прочитајте и...  Роденденска прослава: Сега знаеме од  кого  Ирина Шајк ја наследила убавината

Здравје: Здравјето е стабилно, но можни се проблеми со главоболки.

Девица

Девиците очекуваат хармоничен однос со партнерот овој месец. Сепак, ќе излезат на виделина некои стари спомени, а можно е да ви се јави некој од минатото, што ќе му пречи на вашиот партнер. Сè што сте чувале во тајност од вашиот партнер, ќе биде во фокусот овој месец, но покрај тоа, ќе успеете да ги надминете конфликтите и несогласувањата, така што на крајот на месецот се очекуваат хармонични денови. Слободните Девици уживаат во вниманието и состаноците, но сепак не се сигурни дали таа личност е соодветна за нив. Можеби треба да оставите времето да си го направи своето и ќе ви биде кристално јасно дали треба да заминете или да се борите за љубов.

Прочитајте и...  Што треба да знаеме за ракот на матка?

Се чувствувате како да сте во стагнација во декември и никој не забележува колку напорно работите. Сепак, на крајот на месецот работите ќе се променат на подобро, па ќе можете да се пофалите со подобра позиција или поголема плата. Она на што треба да обрнете внимание е тимскиот дух – не влегувајте во конфликти со колегите, бидејќи од тимската работа овој месец зависи колку ќе напредувате.

Здравје: Се чувствувате добро, но би сакале да јадете полесна храна.

Поврзани вести

ВИДЕО + ФОТО | Дали Лила се враќа на музичката сцена?

М.Р

Хрватски експерт за кафе ја открива тајната за најубавото турско кафе

Слободен Печат

ФОТО | Сузана Турунџиева за Атиџе од „Медена земја“: „Таа е океан… Не се обидувај да ја сместиш во чаша за вода“

М.Р

Работа од дома: Дали носењето пижами може да влијае на продуктивноста?

Слободен Печат

Природна „вакцина“ против настинки и вируси: Рецепт за силен имунитет кој може да го подготвите дома!

Слободен печат

Брз ручек за денес: Макарони од само 3 состојки, најкремастите тестенини кои ќе ги пробате!

Слободен печат

Остави Коментар